Мавп’ячий курорт Долина Дзігокудані («Пекельна долина»)

2076

Долина Дзігокудані (в перекладі означає «Пекельна долина») в префектурі Нагано, на півночі Японії. Назва місцевості пов’язано з численними термальними джерелами і гейзерами, що б’ють з-під землі. Зараз ці геотермальні води – популярний курорт, де можна на лоні реліктової гірської природи зануритися в натуральні цілющі ванни – онсен. Чудові якості геотермальних вод цих місць цінують не тільки японські та іноземні туристи, а й місцеві аборигени – японські макаки, ​​цілими днями безперервно приймають теплі водні процедури в онсен взимку, коли температура опускається нижче нуля.

Японська макака – єдиний вид мавп, які живуть на Японських островах. Це самі північні мавпи на Землі. Японскі макаки живуть в основному на півночі Японії, де сніг може лежати до чотирьох місяців на рік, а середня температура зими складає -5°С. Допомагає їм перенести холод густе і щільне хутро темно-сірого кольору з коричневим відтінком, яким наділила їх природа. Хутро покриває все тіло тварини, за винятком морди, рук і сідниць. Якщо дивитися на макаку, то здається, що вона досить товста і важка. Насправді японські макаки не такі вже великі.

Ріст самців становить приблизно 80-95 сантиметрів, вага – 12-14 кілограмів. Самки нижче зростом, а маса тіла у них приблизно в 1,5 рази менше. Хвіст у японських макак короткий, не довше 10 сантиметрів. Одна з відмінних особливостей зовнішності японської макаки – червона шкіра. Нічкі холоди японським макакам не страшні, завдяки теплим геотермальним ванним, в яких вони проводять більшу частину часу взимку.

За місцевою легендою, першою теплу ванну стала приймати одна з самок, яка полізла у воду діставати розсипані боби. А вже слідом за нею цього навчилися інші мавпи. Під час особливих холодів вони занурюються у воду по саму шию. Так і сидять більшу частину часу, а коли стає тепліше, йдуть шукати їжу. Якщо мокра мавпа вилазить з води, то на сильному морозі шерсть покривається льодом і їй стає ще холодніше. Для таких випадків у мавп передбачена система чергувань. Кілька тварин з сухою шерстю підносять їжу, поки інші сидять у воді. Макаки чудово плавають і пірнають.

Харчуються макаки в основному рослинною їжею – листям, плодами, корінням, іноді також дрібними тваринами, комахами та пташиними яйцями. Деякі мавпи миють їжу перед тим, як її з’їсти.

Час від часу макаки здійснюють набіги на селянські поля, і за це піддаються винищенню. З одного боку, японські макаки – унікальні тварини, занесені до Червоної книги, які потрібно захищати, з іншого – вони шкідники, з якими селянам доводиться боротися для збереження врожаю.

Живуть японські макаки зграями від 10 до 100 різностатевих тварин, зазвичай по 20-25. Під час відпочинку, якщо немає місця для купання, збиваються в купу і гріються один про друга. Вагітність японських макак триває 170-180 днів, народжується одне дитинча вагою близько 500 грам. Народження відразу двох і більше дітей відбувається рідко. Живуть макаки в середньому 25-30 років, в неволі зазвичай довше.

Унікальний мавпячий курорт не має аналогів у світі. Мавпи Дзігокудані зробили його своєю вотчиною. Чужинці сюди не допускаються. Розповідають, що макаки з інших гір, почувши про дивну цілющості джерел, намагалися перебазуватися сюди на води. Але були з ганьбою вигнані місцевими мешканцями.

У зграї дотримується строга ієрархія. Ватажок в зграї головний, але порядок серед побратимів зазвичай підтримує його помічник – заступник. Якщо ватажок помирає або з якихось причин йде зі зграї, то його місце займає замісник. В зграї є свої закони, згідно з якими провинилися перед ватажком тварина відлучається від оздоровчих ванн. А в цілому – тут повна згуртованість і умиротворення.

Для спілкування один з одним японські макаки використовують різні звуки, жести та міміку.

Мавп’ячий курорт Долина Дзігокудані («Пекельна долина») (1)

Мавп’ячий курорт Долина Дзігокудані («Пекельна долина») (2)

Мавп’ячий курорт Долина Дзігокудані («Пекельна долина») (3)

Мавп’ячий курорт Долина Дзігокудані («Пекельна долина») (4)

Мавп’ячий курорт Долина Дзігокудані («Пекельна долина») (5)

Мавп’ячий курорт Долина Дзігокудані («Пекельна долина») (6)

Мавп’ячий курорт Долина Дзігокудані («Пекельна долина») (7)

Мавп’ячий курорт Долина Дзігокудані («Пекельна долина») (8)

Мавп’ячий курорт Долина Дзігокудані («Пекельна долина») (9)

Мавп’ячий курорт Долина Дзігокудані («Пекельна долина») (10)

Мавп’ячий курорт Долина Дзігокудані («Пекельна долина») (11)

Мавп’ячий курорт Долина Дзігокудані («Пекельна долина») (12)

Мавп’ячий курорт Долина Дзігокудані («Пекельна долина») (13)

Мавп’ячий курорт Долина Дзігокудані («Пекельна долина») (14)

Мавп’ячий курорт Долина Дзігокудані («Пекельна долина») (15)

Мавп’ячий курорт Долина Дзігокудані («Пекельна долина») (16)



• не пропусти