Найголовнішою культовою архітектурною спорудою острова Балі є храм Пура Бесакіх. Він розташований на найвищій точці острова – вершині гори Агунг.
На мальовничій височині розкинулось цілий комплекс споруд, які звернені до центру – храму Пура Бесакіх. Вважається, що храм зведено на честь Бетар Вішну – головного бога. Доля цього архітектурного ансамблю досить трагічна – в 1917 році він був практично повністю знищений землетрусом і по крупицях відновлювався протягом усього двадцятого століття.
Двадцять два храми не випадково розташовані поруч один з одним. Проходячи повз них, можна простежити всі зміни середньовічного індонезійського суспільства. Тут є спеціальні храми для кланів і каст. Не весь комплекс відкритий для туристів, всередину храмів невіруючим заходити не можна, але і зовні можна побачити багато цікавого. Дивовижна атмосфера панує в цьому унікальному місці, яке і зараз є центром тяжіння для всіх релігійних балійців і тисяч туристів з усіх куточків світу.
Найпершим, в одинадцятому столітті, було зведено храм Пура Пенатаран Агунг, який відразу ж впадає в очі, завдяки вишуканому прикрасі – статуї жінки-птиці Гаруди. У цьому храмі проводять всі значущі культові заходи. Незважаючи на те, що всередину храму потрапити неможливо, туристи можуть постежити за прочанами, які барвисто одягнені під час релігійних свят і ходів. Найважливішим святом є Піодалалан, який відзначається в повний місяць в жовтні щорічно.
Так як Пура Бесакіх є великим туристичним центром, то там завжди не проти підзаробити не чисті на руку представники корінного населення. В принципі, гід не так вже необхідний, цілком можна самостійно побродити навколо храмів, тому не поспішайте брати першу-ліпшу екскурсію на місці.