Знаходиться це диво у дуже мальовничому місці, в 30 км від Брашова. Замок Бран був побудований в 1382 році за власні кошти мешканцями Брашова як важливий стратегічний пункт, за це їх звільнили від сплати податків в скарбницю Румунії на кілька століть.
Замок Бран – таємничий музей-форт, тут народилася знаменита легенда про графа Дракулу – вампіра і вбивцю людей. У 1622-1625 роках тут завершили будівництво двох захисних башт. Зведений на вершині скелі і має незвичайну форму у вигляді трапеції, але служив стратегічною оборонною фортецею в 4 рівня, з’єднаних сходами. Зали і коридори замку переплітаються в загадковий лабіринт
У внутрішньому дворику знаходиться колодязь, який веде, згідно з легендою, до підземних приміщень. Замок Бран мав багато господарів за весь період своєї історії. Спочатку він був у володіннях господаря Мірчі Старого, а потім належав жителям Брашова і Габсбурзької Імперії. За переказами, тут ночував легендарний воєвода Влад Цепеш-Дракула в періоди своїх походів, а ліс, що оточує замок Бран, був улюбленим місцем полювання Цепеша. За іншою версією, його катували в підвалах замку турецькі вороги. Мабуть тому замок Бран і називають замком Дракули
Влад Цепеш отримав ім’я «Дракула» від свого батька, але до імені додали закінчення «а», і тому в історії він відомий або під ім’ям Влад Цепеш, або – Влад Дракула. Практично все, що пов’язано з діяльністю цієї людини, овіяно таємницею. Місце і час його народження взагалі не встановлені. Валахія була не найспокійнішим куточком середньовічної Європи. Влад Цепеш був православним самодержавним князем Валахії. Ставши господарем, він встановив власні порядки в своїй державі. Перш за все, Цепеш розібрався з невірними йому боярами, яких карав страшною стратою – насадженням на кіл. Цепеш був першим хто застосував цей вид страти в Європі, запозичивши його у турків
У грудні 1920-го року, балашівці дарують замок королеві Марії в знак подяки за її участь в об’єднанні румунських провінцій в 1918 році. З того року, замок стає приватною власністю королівської сім’ї. Бран перетворюється на літню резиденцію другої королеви Румунії – Марії. Між 1920-1927 роками замок був перебудований під наглядом чеського архітектора Карела Лиману. Його перетворили на чудову резиденцію, оточену парком, алеями та стежками, з озером, колодязями і терасами.
У Середньовіччі, адміністративно замок належав фортеці Брашов, в якій жили саксонці – одні з ворогів Влада Цепеша, які не бажають підкоряться торговим наказам на території Валахії. За літописами тієї епохи, Цепеш був арештованим Матеєм Корвино близько 2 місяців в одній з кімнат цього замку, звідки його відвезли в Вишеград. Туристи стали називати його Замком Дракули 30 років тому, вони приїжджали на пошуки вампіра Дракули. І так туристи виявили, біля воріт в Трансільванію замок, що височів на скелі і за зовнішністю схожий на замок, описаний Бремом Стокером в романі «Дракула».
Варто згадати, що реставрував замок і американський режисер Френсіс Форд Коппола для зйомок свого знаменитого фільму “Дракула” 1992 року. 26 травня 2006 замок, конфіскований у 1948 комуністами, був переданий Домініку фон Габсбургу, нащадкові румунської принцеси Ілеана.
Замок Бран таїть в собі велику кількість таємних ходів і підземних лабіринтів за якими можна проникнути непоміченим у замок або втекти із замку.
З Дракулою або без нього, в наші дні Бран знаходиться серед найцінніших пам’яток середньовічного мистецтва в Румунії. Це музей, служить великим свідченням історичного та артистичного минулого. Але якою б не була казка, в неї все-таки хотілося б вірити, що і роблять тисячі туристів, прибуваючи сюди щорічно.
Отже, очевидно, що Бран є славнозвісним і найзагадковішим замком Румунії – це місце під номером 1, яке варто відвідати під час подорожі по цій країні.