Будинок Каса Міла (Casa Milà) , відомий також під назвою «La Pedrera» можна порівняти з перлиною з архітектурного намиста, яке красуні-Барселоні підніс найвідоміший архітектор Антоніо Гауді . Криволінійні перекриття між поверхами нібито зберігають пам’ять про морських хвилях, склепіння настільки легкі, що несуться вгору, химерно зігнуті арки і колони вдало доповнюють цей ансамбль. Дивно, але цей будинок, що вражає екстравагантністю стилю і сучасної експресією, був побудований століття тому. У 1984 році будинок став першим з усіх пам’яток архітектури, побудованих в ХХ столітті, який увійшов до списку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Коли незвичайну будівлю з’явилося у центрі Барселони в далекому 1920 році, іспанці абсолютно не оцінили геніальність задуму архітектора. Каса Міла сприйняли як насмішку над жителями міста, тому у багатьох будівля викликало лише огиду. Місцева влада навіть пішли на радикальний крок – оштрафували господарів будинку за порушення будівельних норм. Сьогодні ж архітектурний шедевр Антоніо Гауді став справжнім культурним «серцем» Барселони: тут постійно проводяться всілякі виставки та культурні заходи. До речі, не так давно в Каса Міла демонструвалися паперові прикраси Сандри Ді гіацинт , про що ми писали на нашому сайті vSviti.com.ua.
Каса Міла, без сумніву, – один з найвідоміших символів Барселони. Своє неофіційну назву «La Pedrera», що буквально означає «каменоломня», воно отримало через те, що стіни будівлі виконані з цілісного сірого каменю, балкони, більше схожі на печерні входи, прекрасно доповнюю візуальний ряд.
Всередині будівлі, яке має незвичну «кругову» форму розташовано три дворика, пофарбовані в теплі тони. Окремо варто сказати про дах: сюди варто заглянути, щоб побачити забавніше труби-скульптури, що більше нагадують сюрреалістичних істот, а також окинути поглядом центр міста, адже Каса Міла – одне з найвищих будівель в цьому районі.
Ще одна особливість будинку Каса Міла – це велика кількість вікон. Вони є практично в кожній кімнаті, хоч для 19 століття це було нехарактерно. Кімнати буквально залиті світлом, що робить їх ще більш привабливими для відвідувачів. Кілька квартир на верхньому поверсі перетворені в музей, їх можна оглянути під час екскурсії, а от в інших досі живуть каталонські сім’ї, деякі стали офісними приміщеннями.
Важко переоцінити внесок Антоніо Гауді в розвиток світової архітектури, адже і сьогодні його роботи надихають багатьох креативних художників на створення справжніх шедеврів. Наприклад, Saimir Strati присвячує Гауді запаморочливі мозаїки, студія Moment Factory влаштовує масштабне проекційне шоу на Храмі Святого Сімейства , а Карін Франкенштейн створює особливу “пластичну” меблі, що нагадує вигнуті фасади будівель, спроектованих майстром. Мабуть, щоб розгадати секрет таланту Гауді, досить згадати його ж слова: “Оригінальність – це повернення до витоків”.