ТОП-10 пам’яток Європи, які варто відвідати

9154

Європа настільки дивовижна, що скласти список тільки десяти найкрутіших пам’яток дуже складно. Тому ми вирішили опитати редакцію і склали свій власний ТОП-10. Вирушай у подорож разом з нами і не забудь побувати там, де залишили своє серце наші співробітники :)

10. Парфенон

© depositphotos.com

Афіни – неймовірне місто, в якому живе історія, свобода, бунтарство і вікові традиції. Не відвідати Парфенон, уособлення Акрополя, тут просто неможливо. Це найважливіший у західному світі пам’ятник стародавньої культури, який хоч раз у житті повинен відвідати кожен мандрівник. Парфенон був побудований у 438 році до н.е. для великого спортивного і релігійного свята. Присвячений він богині Афіні, а його назва означає “житло незайманки”. Будьте готові до натовпів туристів і слизької поверхні – одягайте зручне взуття і панаму.

9. Ратуша Брюгге

© depositphotos.com

У Брюгге хочеться не тільки залягти на дно, а й прогулятися по найдавніших вулицях, поплавати уздовж каналів, зустріти світанок на одному з численних мостів… Це місто манить своєю оригінальністю і атмосферою. Ратуша Брюгге збудована в 1421 році в готичному стилі.

8. Ейфелева вежа

© depositphotos.com

Звичайно ж, який Париж без Ейфелевої вежі? Піднятися на верхівку через натовпи туристів, повалятися на Марсовому полі і “взяти” конструкцію за верхівку або на руку – свого роду must-do, без якого поїздка в Париж просто неможлива. Ейфелева вежа є найчастіше фотографованим пам’ятником у світі, тому внеси свою лепту в цей почесний статус.

7. Пам’ятник Сібеліусу

© depositphotos.com

Неймовірний пам’ятник фінському композиторові Яну Сібеліусу, який досі є ключовою фігурою європейської класичної музики. Розташований пам’ятник в однойменному парку. Дивно, але конструкцію з 600 сплавлених між собою потужних металевих труб можна слухати – крізь них жалібно гуде вітер. Тут краще бувати наодинці – так ти дійсно зрозумієш, як можна слухати тишу.

6. Музей пошти у Дубліні

© depositphotos.com

Любительки поштового листування повинні побувати в невеликому і затишному музеї пошти в Дубліні. Тут можна подивитися на марки як дзеркало історії, познайомитися з обладнанням, яке використовували для доставки пошти в різні часи, а також дізнатися про “Великоднє повстання” – важливу подію, яка поклала початок незалежності Ірландії. Ця сучасна інтерактивна виставка відкрита до відвідування всього за 2 євро.

5. Канали Венеції

© depositphotos.com

Поплавати на гондолі по каналах Венеції – мрія чи не кожної дівчини, і ми не виняток. Насолоджуйся прогулянкою по Гранд-каналу – тут зосереджені найгарніші будівлі міста, а потім вирушай вглиб, щоб дослідити справжню Венецію.

4. Парк Гуеля

© depositphotos.com

Творіння Гауді ваблять туристів з усього світу – геніальний архітектур побудував грандіозні конструкції, що вражають свідомість. Фантастичний парк Гуеля здивує тебе більше, ніж ти очікуєш!

3. Берлінський мур

© depositphotos.com

Один із найбільш похмурих символів “холодної війни” після падіння в 1989 році ознаменував возз’єднання Німеччини в єдине ціле. Зараз тут розташувалася East Side Gallery. Звичайно ж, можна задовольнятися фрагментом Берлінської стіни, який стоїть біля посольства Федеративної республіки Німеччина в Києві, але краще побачити останки потужної споруди в Берліні.

2. Блакитна лагуна

© depositphotos.com

Місце, яке по праву можна назвати справжнім раєм на планеті. Геотермальний комплекс є унікальним місцем, створеним природою і людиною. Купання в Блакитній лагуні порівнюють з плаванням в парному молоці. Тут можна оздоровити тіло, заспокоїти душу і зарядитися прекрасними емоціями. Вода Блакитної лагуни має цілющі властивості, а білу глину використовують для масажу і всіляких омолоджувальних масок. Це те місце, з якого виходиш дійсно новою людиною.

1. Амстердам

© depositphotos.com

Величезні літери “IAMSTERDAM” – це данина любові місту. Навряд чи ти повернешся зі столиці Нідерландів без фото на тлі цієї конструкції. Адже у кожного своя причина закохатися в Амстердам, але вона точно є у всіх, хто відкрив для себе це місто волі.

Автор: Анна Перепечай
Джерело: tochka.net