Церква на озері Блед в Словенії

996

Озеро Блед розташоване в однойменному муніципалітеті Словенії. Щорічно воно притягує до себе тисячі туристів не тільки з Європи, але навіть інших континентів. Головною визначною пам’яткою озера є невеличкий острів і зведена на ньому серія будівель, найцікавішим з яких є побудований в 15 столітті паломницький костел Вознесіння Діви Марії та його велична 52-метрова вежа.

Незважаючи на свої крихітні розміри острів Блед привертає до себе людей ще з доісторичних часів. Археологи виявили на ньому сліди доісторичного поселення початку 11-го століття до нашої ери. У ранньому середньовіччі острів ймовірно був місцем проведення християнських обрядів. На острові розташовані 124 могили зі скелетами людей похованих тут в період з 9 по 11 століття.

Згідно письмових джерел , перша церква на острові, трехнефна романська базиліка, була освячена в 1142 році. У 15 столітті церква була перебудована в готичному стилі. У нинішньому вигляді церква існує з 17-го століття, коли вона була реконструйована після чергового землетрусу.

Озеро Блед також дуже популярне у любителів водного веслування, яким подобається плавати по спокійним безтурботним водах. Тут навіть проводилося кілька чемпіонатів світу з веслування. Такі чемпіонати збирають не тільки безліч учасників, а й велику кількість туристів з усього світу, що безсумнівно сприяє зростанню популярності Словенії в очах всесвітньої громадськості.

Церква на озері Блед в Словенії (1)

Церква на озері Блед в Словенії (2)

Церква на озері Блед в Словенії (3)

Церква на озері Блед в Словенії (4)

Церква на озері Блед в Словенії (5)

Церква на озері Блед в Словенії (6)

Церква на озері Блед в Словенії (7)

Церква на озері Блед в Словенії (8)• не пропусти