Вражаюча печера Хан Сон Дунг (Son Doong cave), найбільша печера в світі, В’єтнам (21 фото)

1974

У самому серці джунглів В’єтнаму ховається печера Сон Дунг (Son Doong cave) – дивовижне за красою творіння природи, найбільший відомий на сьогоднішній день природний підземний комплекс.

Печера Сон Дунг розташована в 500 км від столиці країни, Ханоя, в Центральному В’єтнамі, в провінції Куангбінь. Про її існування, звичайно, знали багато поколінь місцевих жителів, але документально підтвердити її розміри змогли лише британські спелеологи в 2009 році.

А розміри Сон Дунг вражають: лише за попередніми даними, її висота близько 200 метрів, а ширина – 150, в той час як довжина втрачається десь на позначці в 9 кілометрів. Іншими словами, всередині печери цілком могла б вміститися вулиця сучасного міста з хмарочосами.

Автор дивовижної печери, природа, трудилася над її створенням мільйони років. Сон Донг утворилася в гірському масиві, складеному з вапнякових порід. Близько 2 мільйонів (за іншими даними – 5 млн) років тому стався обвал, загородивши дорогу річці. Не побажавши міняти свого напрямку водний потік став прокладати собі шлях, розмиваючи гірські породи.

Річка і сьогодні тече всередині печери. Шум від неї, а також сильний потік повітря на вході в печеру, як вважають, відлякував місцевих жителів, які не наважувались обстежити підземні зали. Люди лише зараз стали відкривати для себе первозданну красу цього дивовижного, прихованого від сторонніх очей, світу. І попереду у нас ще безліч вражаючих за красою відкриттів.

Хан Сон Дунг. Найбільша печера в світі (1)

Хан Сон Дунг. Найбільша печера в світі (4)

Хан Сон Дунг. Найбільша печера в світі (3)

Хан Сон Дунг. Найбільша печера в світі (2)

Хан Сон Дунг. Найбільша печера в світі (5)