Моторошний острів Хасіма або Гунканджіма. Острів привид в Японії.

1345

У цій фотозбірці Ви познайомитеся з красивими і в той же час моторошними чорно-білими фотографіями острова примари Хасіма в Японії

Для таких місць якраз найбільш підходять чорно-білі фото, що додають місцям привидам ореол таємничості величі. Ми неодноразово писали про подібні занедбані місця – їх на планеті тисячі. Сьогодні прийшла черга докладної розповіді про острів Хасіма в Японії. Хасіма – колишнє поселення шахтарів, які видобувають вугілля, засноване в 1887 році. Коли вугілля тут стало добувати нерентабельно, шахту закрили і місто острів поповнив собою список міст привидів . Сталося це в 1974 році Давайте затамувавши подих і просто поглянемо на цей німий примарний острів

У Східно-Китайському морі приблизно в 15 кілометрах від Нагасакі розташований крихітний острівець Хасіма (Hashima), що перекладається як «Прикордонний острів», який зазвичай називають Гунканджіма (означає «Острів бойових кораблів»), він є одним з 505 островів в префектурі Нагасакі і знаходиться на відстані 15 км від самого міста Нагасакі.

160 метрів з заходу на схід і 480 метрів з півночі на південь, при берегової лінії острова близько 1 км – уламок скелі, злегка порослий зеленню. Століттями острів Хасіма і був домом для птахів і тимчасовим притулком для рибалок із Нагасакі і Такашима.

У дев’ятнадцятому столітті в Японію прийшли парові механізми, які працювали на кам’яному вугіллі. З розвитком власної індустрії і парового транспорту гостро постало питання про сировинні джерела, в тому числі – і кам’яного вугілля. І в 1890ом році компанія “Mitsubishi” (у 1870 р заснована пароплавна компанія «Tsukomo Shokai» (Тсукомо шоку). У 1875р. Після декількох змін назв вона стала називатися Mitsubishi Mail Steamship Company (Поштова пароплавна компанія Міцубісі), у той час – всього лише пароплавство, купила острів Хасіма для розробки родовища кам’яного вугілля на самому острові і – з далеким прицілом – на океанському шельфі.

Для обслуговування шахт на острів були завезені робітники і почалося будівництво житлового комплексу для персоналу «Мітсубісі» з усією інфраструктурою. У 1916 році на острові було зведено перші в Японії бетонні житлові будинки, а по всьому периметру острова – «морська стіна», яка захищала острів від бур і штормів. Саме в ті часи острів придбав вигляд, за що й отримав своє друге ім’я – «Гунканджіма» (Gunkanjima) – «Крейсер» (а так само «Острів-Крейсер» і «Острів бойових кораблів»)

До початку Другої Світової війни вугільна шахта на Хасіма була одним з основних вугледобувних підприємств Японії. Видобуток вугілля і населення острова росло. У 1959 році на острові проживало 5 259 осіб, що в перерахунку на площу острова давало найвищу щільність населення, коли-небудь зафіксовану в світі – 139 100 чоловік на кв.км. (У Росії щільність населення – 8,3 чол. На км., В Москві – 9722, а в Японії – 337; місто з найвищою щільністю населення це Каїр – 36143 чол. На км.) На острові були свої початкова і середня школа для дітей співробітників. Госпіталь, буддійський і синтоїстський храми. І все інше, необхідне для життя без виїзду на «велику землю». Таке маленька острівна держава.

У 1960 році трапився енергетична криза: вугілля було визнане невигідним і «екологічно-брудним» паливом. Японський транспорт і промисловість переключилися на нафту. По всій країні почали закриватися вугільні шахти і скорочуватися число робітників, зайнятих у цій галузі. Зрозуміло, що шахта на Хашимі не стала винятком. Протягом наступної декади видобуток вугілля на шахті скорочувалася і робочі залишали острів. До 1974 року на Острові-крейсері залишилося тільки близько двох тисяч чоловік.

15 січня 1974 «Мітсубісі» оголосила про закриття шахти і зупинки всіх робіт. 20 квітня 1974 Хашиму покинула остання партія жителів. Острів-Крейсер став Кораблем-Примарою.

Острів був «відкритий» заново вже в двадцять першому столітті. І негайно придбав зовсім шалену популярність, особливо серед любителів руїн. Причому, навіть не стільки в самій Японії, скільки в західному світі. З серпня 2005 року на острів дозволені відвідування журналістських груп. Але тільки на дуже обмежену площу. Тому як руйнуються будівлі являють собою серйозну загрозу. Деякі будівлі вже обрушилися.

У вересні 2008 року острів Хасіма (Гунканджіма) був включений в список на отримання статусу «Світова спадщина ЮНЕСКО» як пам’ятник епох Тайша і Шова. Уряд префектури Нагасакі оголосило про намір перетворити острів на свого роду парк-музей. Але здійснення цієї ідеї вимагає неабияких капіталовкладень. Як вже згадувалося, будівлі, що руйнуються, роблять прогулянки по острову досить небезпечним заняттям.

З 22 квітня 2009 року відкрито регулярні рейси теплоходів до острова і навколо нього з міста Нагасакі. У найближчих планах – розчищення та встановлення приблизно 200-метрового прогулянкового коридору по острову для огляду пам’ятки «зсередини».

Моторошний острів Хашима або Гунканджіма. Острів привид в Японії. (23)

Моторошний острів Хашима або Гунканджіма. Острів привид в Японії. (22)

Моторошний острів Хашима або Гунканджіма. Острів привид в Японії. (21)

Моторошний острів Хашима або Гунканджіма. Острів привид в Японії. (20)

Моторошний острів Хашима або Гунканджіма. Острів привид в Японії. (19)

Моторошний острів Хашима або Гунканджіма. Острів привид в Японії. (18)

Моторошний острів Хашима або Гунканджіма. Острів привид в Японії. (17)

Моторошний острів Хашима або Гунканджіма. Острів привид в Японії. (16)

Моторошний острів Хашима або Гунканджіма. Острів привид в Японії. (15)

Моторошний острів Хашима або Гунканджіма. Острів привид в Японії. (14)

Моторошний острів Хашима або Гунканджіма. Острів привид в Японії. (13)

Моторошний острів Хашима або Гунканджіма. Острів привид в Японії. (12)

Моторошний острів Хашима або Гунканджіма. Острів привид в Японії. (11)

Моторошний острів Хашима або Гунканджіма. Острів привид в Японії. (10)

Моторошний острів Хашима або Гунканджіма. Острів привид в Японії. (9)

Моторошний острів Хашима або Гунканджіма. Острів привид в Японії. (8)

Моторошний острів Хашима або Гунканджіма. Острів привид в Японії. (7)

Моторошний острів Хашима або Гунканджіма. Острів привид в Японії. (6)

Моторошний острів Хашима або Гунканджіма. Острів привид в Японії. (5)

Моторошний острів Хашима або Гунканджіма. Острів привид в Японії. (4)

Моторошний острів Хашима або Гунканджіма. Острів привид в Японії. (3)

Моторошний острів Хашима або Гунканджіма. Острів привид в Японії. (2)

Моторошний острів Хашима або Гунканджіма. Острів привид в Японії. (1)