Національний парк Lencois Maranhenses розташований у північно-східній частині Бразилії. Це одне з найпрекрасніших і загадкових місць на Землі. Більш ніж на тисячу квадратних кілометрів розкинулися білосніжні шовковисті піщані насипи, крізь які місцями пробиваються прохолодні оазиси бірюзових озер. Спершу може здатися, що це пустеля, однак насправді для Lencois Maranhenses характерний регулярний сезон дощів. Саме дощова вода скупчується між дюнами, утворюючи блакитні та зелені лагуни. Найбільш красивим місце виглядає в період з липня по вересень.
Ленсойш Mараненсеш (Lençóis Maranhenses) – одне з найцікавіших місць Бразилії. Якщо подивитися на парк з вертольота, виникає відчуття, що дивишся на велику ковдру, яке рухається у напрямку вітру. Піски і лагуни постійно переміщаються під впливом сильних вітрів, тому в Ленсойcе кожну мить неповторно, кожен краєвид унікальний і недовговічний. Крім білосніжних дюн і загублених лагун, на території Національного парку Ленсойс Мараньенсес виростають мангрові зарості, в нетрях яких мешкають олені, золотисті зайці та ін тварини, в заплавах річок і озер – краби та каймани. Лише в цих районах грунту досить родючі для таких гігантів, як мангрові дерева, висота яких сягає 12 метрів. На території національного парку також знаходиться кілька поселень, жителі яких в дощовий сезон займаються рибальством, а в сухій – скотарством.
У національному парку Ленсойш Mараненсеш на півночі Бразилії, розташоване одне з чудес бразильської природи, яке носить назву – Простирадла Мараньян.
Це – дивовижна місцевість, що поєднала в собі дюни висотою до 40 метрів із самого білого на планеті піску і обрамляють їх найяскравіші на Землі прісні озера. Цей фантастичний ландшафт має площу понад 1550 кв. км і вдається вглиб материка на 270 км. Однак це дивовижне місце язик не повернеться назвати пустелею не тільки через унікальний сусідства води і пісків. Піщані дюни і лагуни під впливом повітряних мас постійно переміщаються, тому кожен побачений тут краєвид недовговічний і унікальний. А ще тут є зелені мангрові острівці, в заростях яких мешкають зайці, олені й інша живність. У заплавах прісних озер можна зустріти кайманів і крабів. На родючих ділянках грунту мангрові дерева виростають до 12 м.
Протягом сухого сезону (грудень-березень) температура повітря досягає +36 ° С. Лагуни частково пересихають, багато їх мешканців зникають і Ленсойш Mараненсеш починає нагадувати пустелю. Однак це ілюзія: озера і раніше ховаються за верхівками дюн, а перетворив краєвид все так само виразний.
З настанням сезону дощів водойми знову наповнюються рибою, черепахами і ракоподібними, прилітають птахи і життя стає різноманітніше і яскравіше. Період з червня по жовтень, коли формування озер досягає пікової точки – це найкращий час для відвідування Ленсойш Mараненсеш.
Щороку безліч туристів приїжджають в національний парк, щоб помилуватися головною його визначною пам’яткою – чарівним поєднанням білосніжного піску і бірюзово-блакитний прозорої води. Вхід в національний парк безкоштовний. Для збереження екологічного балансу місцевості – проїзд автотранспорту по території парку обмежений. В якості транспортного засобу туристи можуть використовувати велосипед або сендборд.