Країни, які не пошкодували грошей, щоб змінити назву

1635

Влада вирішує змінити назву держави через ряд причин: війна, проголошення незалежності, розпад країни. Молоде покоління знає вже нові назви країн, хоча ще декілька десятків років тому ніхто й не думав, що вони будуть іменуватися по іншому. Процес перейменування держави важкий саме з економічної точки зору. Але на це наважились багато країн у різних точках світу.

Ми вирішили навести приклад 9 з них та розповісти їх історію зміни назви. А ще хочемо розкрити таємницю вартості такого перейменування.

Голландія змінила назву на Нідерланди

Влада Голландії вирішила зробити ребрендинг країни, об’єднавши країну однією назвою і позбувшись розподілу на два регіони – Північну та Південну Голландію. Вже з січня 2020 року Голландія перетворилася на Нідерланди. Нову назву країни будуть просувати через Олімпійські ігри, Євробачення, футбол.

Цейлон змінила назву на Шрі-Ланку

Хоч ми й звикли пити цейлонський чай, але такої країни, як Цейлон, не існує. В середині 20 століття, після виходу з-під впливу Британської імперії,  острів і держава, яка на ньому знаходиться, офіційно були названі Демократична Соціалістична Республіка Шрі-Ланка. У 2011 році використання назви “Цейлон” у державних структурах було скасовано.

Республіка Македонія змінила назву на Республіку Північної Македонії

На цей крок влада Македонії наважилась через підписання домовленостей з Грецією у 2018 році. Головна причина такого перейменування – прагнення Македонії вступити до блоку НАТО. Уряд Македонії також хотів, аби державу не плутали з регіоном Македонія у Греції. Зміни не стосуються перейменування національності. Люди, які проживають у Республіці Північна Македонія, продовжують називатися македонцями. Офіційна державна мова – македонська.

Чеська Республіка змінила назву на Чехію

Такий скорочений варіант назви країни запровадили ще у 2016 році. Уряд Чеської Республіки намагався прийти до єдиного рішення у скороченні назви країни, яке потім можливо використовувати для перекладів на англійську, французьку, китайську, російську, іспанську мови, спортивних змагань, торгівлі. Нову назву обговорювали майже 20 років. І все одно, більшість чехів не сприйняли таке скорочення. Хоч офіційна назва держави Чеська Республіка, на багатьох виробах та документах вказують скорочено “Чехія”.

Свазіленду змінила назву на Есватіні

Єдина держава, яка зберегла абсолютну монархію на території Африки, – Свазіленд. У 2014, році на святкуванні 50-річчя незалежності країни, король оголосив про перейменування Свазіленду в Есватіні. За словами монарха, країна повернулася до своєї споконвічної назви. Народ не сприйняв позитивно зміну назви країни. Люди вважають, що краще б король займався економікою країни, а не її перейменуванням.

Бірма змінила назву на М’янму

Бірманський Союз – така офіційна назва країни існувала до 1989 року. Після військового перевороту, влада країни вирішили порвати все з минулим та наважилась на перейменування. М’янма – це назва, яка використовується більше для зовнішньої політики країни. Багатьох людей зміна назви не влаштувала, адже її пов’язують  тільки з однією з етнічних груп, яка проживає на території М’янми.

Сіам змінила назву на Таїланд

Історія не нова, а бере початок ще з 1939 року.  Однією з причин перейменування вважають те, що назва «Сіам» була нав’язана іноземцями, хоча тайці називали її Муенг Таї. Уряд офіційно визнав, що використання слова «Таї» пріоритетніше за «Сіам». Перед прийняттям закону про перейменування референдум не проводили, а отже згоду народу не запитували.

Німецька Південно-Західна Африка змінила назву на Намібію

Німецька Південно-Західна Африка колись була колонією Німецької імперії. У 1990 році країна набула незалежності й змінила назву. Через декілька років усі німецькі назви міст також змінили, хоч народ вже давно звик до старих.

Ірландська Вільна Держава змінила назву на Ірландію

У 1937, після двох років боротьби з Великою Британією за свої права, Ірландська Вільна Держава була перейменована в Ірландію. У 1949 Ірландія офіційно перетворилася в республіку, що було формальним скасуванням британської влади.

Бонус. Скільки коштує перейменування країни?

Більшість країн зі списку наважились на перейменування через набуття незалежності та самоідентифікацію, але Нідерланди й Чехія зробили це, аби підвищити пізнаванність для туристів. Але в будь-якому разі кожна з причин перейменування обійшлася в копієчку платникам податків.  Деякі країни витратили мільйони доларів, аби змінити назву. Разом з перейменуванням країни завжди змінюються прапор, гімн, валюта країни, мапа.

Нещодавно уряд Нідерландів оголосив, що на перейменування країни вони витратили понад 200 тисяч євро. З’явились й новини щодо планів перейменування Нової Зеландії в Аутеруа. З підрахуванням усіх факторів, такий вчинок обійдеться у мільярд доларів.

Народ іноді не сприймає позитивно зміни у назвах країн. Деякі люди вважають, що краще використовувати ці гроші на розвиток економіки держави, ніж на перейменування.

автор Альона Гук спеціально для vsviti.com.ua• новини партнерів