Навчання в Польщі для українців: відмінності і особливості

834

Актуальність навчання за кордоном не має меж. Українські школярі вже на останніх роках навчання замислюються над тим, у який ВНЗ поступити і яку країну вибрати для цього. Оптимальним варіантом є польські університети, адже Польща – розвинена країна з рядом переваг.

Європейська освіта дає можливість знайти високооплачувану роботу. Диплом будь-якого вищого навчального закладу Польщі відповідає всім європейським стандартам, тому є дійсним, як в Польщі, так і за її межами. Перед вступом до університету Польщі абітурієнти повинні вивчити польську мову. Такі навички дадуть можливість спілкуватися з корінними жителями.

Освоїти польську мову можна в Україні або за місцем навчання. Кожен університет Польщі пропонує мовні школи. Заняття тривають кілька тижнів, за які реально навчитися писати і говорити офіційною мовою.

Вступивши у польський ВНЗ, абітурієнтам буде запропоновано вибрати основну мову викладання. Англомовні групи актуальні для тих, хто бажає в подальшому переїхати в іншу країну на постійне проживання. Міжнародна програма ERASMUS дозволяє студентам, які мають хороші показники, перевестися в іноземний інститут.

Відмінності між польською і українською системою освіти

Вища освіта в ПольщіСистема освіти в Польщі мало чим відрізняється від української. До лав студентів можуть вступити люди, які закінчили 11 класів. Також існує можливість отримати вищу освіту в Польщі тим, хто вже встиг закінчити навчання в українському університеті.

Система вищої освіти в Польщі складається з бакалаврату, магістратури та аспірантури. Тривалість навчання залежить від спеціальності, яку ви виберете. Наприклад, отримати ступінь бакалавра, навчаючись на технічному факультеті, можна за 7 семестрів. Абітурієнти, які віддали перевагу гуманітарним наукам, отримують бакалавра після 6 семестрів навчання. Приблизно такі ж терміни навчання передбачають всі українські ВНЗ: бакалавр – 4 роки навчання, магістр – 2 роки.

Для того, щоб отримати повну вищу освіту в Польщі потрібно 5-6 років. Крім цього, студент має право продовжувати навчання на факультеті післядипломної освіти. Освіта в Польщі для українців має ряд переваг. По-перше, абітурієнти вже в перші тижні зможуть освоїти польську мову. По-друге, крім польської, існує можливість вивчити додатково англійську мову. Можливість навчання на англійській мові пропонує практично кожен вищий навчальний заклад Польщі. Всі заняття проводитимуться на іноземній мові, завдяки чому кожен українець зможе повноцінно освоїти мову.

Вчитися можна на стаціонарній або заочній формі. Денне навчання, звичайно ж, дасть більш якісний результат. Але заочна форма хороша тим, що студент зможе працювати і здобувати освіту одночасно. Важливо відзначити, що не всі ВНЗ Польщі відкривають заочні відділення. Наприклад, медичну освіту в Польщі можна отримати тільки на стаціонарі.

Післядипломна освіта в Польщі

Здобути другу вищу освіту в Польщі може будь-який українець, який закінчив місцевий вуз. Це актуально для тих, хто так і не зміг знайти гідну роботу за фахом. Наприклад, маркетологи і менеджери в Україні можуть працювати звичайними продавцями, а соціальні працівники отримують мінімальну зарплату. Польські ВНЗ пропонують такі спеціальності, яких немає ні в одному вітчизняному університеті. Дуже популярні такі факультети, як мікросистемна електроніка, робототехніка, біофізика, біомедична інженерія та мехатроніка. Отримавши таку спеціальність, студент зможе претендувати на елітну посаду у великій міжнародній компанії.

Як вступити до лав студентів польського університету?

Університети ПольщіЗнайти університети в Польщі ви можете самостійно, та обрати один для навчання, відвідавши їх офіційні сайти. Але пам’ятайте, що в країні є близько 500 вищих навчальних закладів і кожне з них має свої особливості. Інформаційний проект Moja Edukacja тісно співпрацює з усіма вищими навчальними закладами Польщі. Представники компанії знають всі нюанси навчання за кордоном, тому в силах допомогти будь-якому абітурієнту. Звернувшись за консультацією, ви отримаєте інформацію про вартість і терміни навчання, про рейтинг закладів та відгуки випускників. Компанія надає повну інформаційну підтримку українцям, починаючи з підбору спеціальності і університету, і закінчуючи порадами щодо самостійного проживання та вибору місця для харчування.

 

https://mojaedukacja.com/universytety


• не пропусти