Світову класику видали у форматі картонок для малят

324

Гомер і Шекспір, Льюїс Керрол і Шарлотта Бронте, Джейн Остін і Гюго цілком гармонійно вписуються у формат книжки-картонки, якщо зосередити увагу на знакових символах і влучних образах. Це довели письменниця Дженіфер Адамс та ілюстраторка Елісон Олівер, які створили серію адаптованої класики для наймолодших «BabyLit», пише bukvoid.com.ua

Сьогодні в доробку проекту BabyLit (видавництво Gibbs Smith) двадцять чотири книжки за мотивами найвідоміших класичних творів літератури плюс одна розмальовка. Усі виконано в єдиному впізнаваному стилі, але кожна має власну родзинку, або й декілька. До речі, навіть імена авторів зазнали певної адаптації: так, наприклад, Чарльз Діккенс став маленьким мастером Діккенсом (Little Master Dickens), а Луїза Мей Олкотт – маленькою міс Олкотт (Little Miss Alcott).

Кожна картонка акцентує увагу на певних елементах оригінальної оповіді, створюючи яскравий і цікавий для малечі контент.

«Аліса в Дивокраї» дає змогу дитині засвоїти назви кольорів, принагідно знайомлячи її із знаковими персонажами й образами автентичного тексту Люїса Керрола.

704

«Гордість і упредеження» є своєрідною інфографікою роману Джейн Остін, а заразом знайомить малюка з числами від 1 до 10.

Однією з принад такої адаптації класики, як у проекті BabyLit, є те, що важливі образи світової культури невимушено засвоюються змалечку та стають для дітей легко впізнаваними.

652

700

«Одіссея» – захоплива міні-енциклопедія монстрів і міфічних істот з поеми Гомера, які не мають нічого спільного зі страхом, а навпаки – дуже дотепні й смішні.

Добираючи класику для адаптації, автори серії орієнтуються не просто на західний канон, але на книжки, добре відомі широкому загалу завдяки екранізаціям, мюзиклам, театральним постановкам.

654

701

«Анна Кареніна» – щось на кшталт фешн-ґайду для наймолодших, куди увійшли цитати з відомого роману Толстого. Нема де правди діти, не зважаючи на трагічну долю, Анна Кареніна була напрочуд стильною панянкою.

Не можна не помітити, що в серії домінують саме жіночі досвіди. Окрім згаданих книжок це ще й «Джейн Ейр»«Емма»«Чуття і чуттєвість»«Чарівник країни Оз» та інші книжки, протагоністами в яких є жінки й дівчатка.

Утім було б несправедливо забути про «Мобі Діка»«Дон Кіхота», «Шерлока Холмса», «Книгу джунглів» та інші книжки, що оповідають про досвід чоловічий.

655

702

Як відомо, героїні книжки Луїзи Мей Олкотт «Маленькі жінки» – дівчата дуже вправні, тож і картонка про них знайомить дитину з різними видами цікавих занять, супроводжуючи ключові слова та яскраві малюнки цитатами з оригінального тексту.

650

600

Серед тем книжок є звичні для формату картонок – форми, назви квітів, будова тіла, назви тварин, емоції, слова-антоніми тощо, тільки подаються вони в незвичному для такого формату контексті.

Книжки серії BabyLit зайвий раз доводять невичерпність класичних творів загалом, і те, наскільки можна розширити їхню цільову аудиторію завдяки вигадливій адаптації, а ще нагадують, що картонка – аж ніяк не примітивна книжка, а радше та, з якої все починається.• не пропусти