Опубліковано звіт про двигун EmDrive, який порушує закони фізики

648

162817

Двигун EmDrive створює тягу у вакуумі без реактивного струменя, пише zn.ua.

Звіт компанії Eagleworks, яка є підрозділом NASA, про працездатність EmDrive – електромагнітного двигуна, що створює тягу у вакуумі без реактивного струменя, був опублікований в Journal of Propulsion and Power. Це означає, що стаття пройшла процедуру рецензування.

EmDrive складається з несиметричного резонатора і магнетрона, який направляє в нього електромагнітне випромінювання. За твердженнями автора винаходу, Роджера Шойера, стоячі електромагнітні хвилі в резонаторі створюють різний тиск на стінки двигуна (через несиметричності), що і є джерелом тяги. Однак подібний принцип роботи (як і більш складні припущення, пов’язані з “відштовхуванням” від вакууму) порушує закон збереження імпульсу або передбачає існування якихось нових ефектів.

Працездатність двигуна неодноразово піддавалася перевіркам, але надійно підтвердити або спростувати наявність тяги вченим не вдавалося. Це пов’язано з невеликими значеннями нібито тяги, що розвивається, а також безліччю побічних процесів, які можуть стати джерелами помилкового позитивного результату. Серед них відштовхування від проводів і індукованих струмів в стінах тестової камери, взаємодія з атмосферою (тяга за рахунок розігріву двигуна і виникнення конвективних потоків) і багато інших. Автори нової роботи заявляють, що в експерименті велика частина цих ефектів була знівельована.

Разом з тим, як зазначає Брайан Коберлейн в своїй колонці в Forbes, навіть той факт, що стаття пройшла рецензування в журналі, не означає, що висновки, опубліковані в ній, вірні.• не пропусти