Ключі від квесту під назвою «Сучасний танець».

744

«Я цього не розумію, тому це не мистецтво»

Нам часто здається, що сучасне мистецтво це щось не зрозуміле і дивне, а ще частіше ми думаємо, що нас просто обдурюють підмінюючи звичне сприйняття танцю якимись дивними, на перший погляд діями.

На численних телевізійних шоу нам пропонували естрадні варіації танцю, називаючи їх сучасними і от коли ми ідемо подивитися на сучасний танець в реальності, часто буваємо розчаровані.

Так як же навчитися читати це мистецтво і навіщо це потрібно людині, яка з танцем не пов’язана. Пропонуємо Вам невеличку інструкцію в сподіваємося, що Ви нею скористаєтеся найближчим часом.

1. Не формуйте ніяких очікувань. Поле сучасного танцю дуже широке і ньому є безліч різних форм і сенсів. Ти ніколи не знаєш, що побачиш цього разу. Але саме це і цікаво! Це безпечна подорож в невідоме. Якщо трохи хочеться себе підготовити, то читайте опис чи інтервью з творцями.

2. Не сприймайте нічого буквально. Це мистецтво сповнене символізму і скритих сенсів. Зазвичай їх дуже багато, але якщо Ви їх не бачите, не переймайтесь, просто спробуйте включити асоціативний ряд чи насолодитись незвичним рухом чи концепцією.

3. Це не завжди красиво або приємно виглядає. Сучасне мистецтво часто виходить за рамки звичної естетики, але це не означає, що воно її не має. Для порівняння. Гепард і паук різні за своїм рухом, але обидва гармонійні в ньому і по своєму естетичні. Так само сучасний танець може взяти за основу концепцію травму, або наприклад пошук ідентичності в віртуальному світі і так, як теми різні, то було б дивно якби вони вирішувались однаковою пластичною мовою.

4. Не шукайте зрозумілих історій. Вистави сучасного танцю говорять мовою тіла, через пластику та рух розкривається складні для сприйняття питання. Але часто ніхто не дає глядачеві ясних відповідей, а лише провокують все більше питань. І це дуже круто, тому що глядач вимушений думати і розвиватись ментально та емоційно. Крім вистави, яку глядач бачить на сцені, в голові кожного глядача розігрується свій особливий спектакль. Це дуже інтимний досвід, якщо ти готовий його прийняти.

5. Іноді це не «танці». І тут знову треба дивитись пункт про очікування. Жанри зараз перемішані, все сплелося, митці шукають нові способи виразності, досліджують глядацьке сприйняття, втягують спостерігача в дію, виходять за простори сцени і звичних композиційних прийомів, інтегрують науки та інші види мистецтва.
Кожного окремого разу це нова страва, а головне що це існує тільки тут і зараз і ніколи більше не повориться, тож Ви маєте шанс отримати унікальний досвід, якого більше ніхто не отримає.

В нашому бентежному світі так мало залишилось простору для реального та справді живого, а що може бути реальніше за тіло і його рух, живіше за емоції та енергію, якою діляться танцівники?

Ми запрошуємо тебе відкрити для себе світ сучасного танцю та стати його шанувальником. Для цього в театрі танцю Тотем після кожної вистави є практика розмови глядача з артистами, де всі можуть висловити свою позицію та задати питання.

  • А 26 та 27 лютого в 19:00 в Культурному центрі Братислава відбудуться прем’єрні покази вистави Dynamic-це гімн можливостям людського тіла, унікальна музика і світлографія. Це те з чого тобі слід почати свою подорож в цей неймовірний світ.
  • Забронювати квитки можливо за тел. +380937517977
  • Подробиці на сторінці Totem Dance Theatre


• новини партнерів