Де літо – там відпустка. І подорожі. До бабусі у село чи на пляж до моря – саме час їхати з дітками відпочивати. Та малі – ще ті непосиди. Усе починається з «Ма, а ми скоро приїдемо? Ма, а ще довго? Ма, мені нудно…». І закінчується знервованими батьками, які вже з нетерпінням чекають на те, коли ж омріяна відпустка завершиться. Ох, яка добре знайома ця ситуація…
Дітки активно пізнають світ та все, що їх оточує. І відпустка для дитини – це фаза ще більшої активності. Саме тоді, коли втомлені роботою дорослі мріють про шезлонг, капелюх та прохолодний коктейль, малеча вмикає міні-версію «Залізної людини» і починає гасати новими, непізнаними просторами. Бо їх конче необхідно пізнати. Тож «ма, я хочу отуди і осюди, і потім ще туди! Ну, ма, пішли!» І що робити, коли не хочеться образити дитину відмовою і фразою «сходи сам», але й сил на біганину не лишилося зовсім? Традиційні «батьківські лайфхаки» із гаджетами не завжди спрацьовують. Тим паче, це не є ефективним рішенням проблеми. Набагато кращим є варіант захоплення дитячої уваги… настільним іграми. Так, отими, що ми самі полюбляли гратися. Батьки ще пам’ятають той час, коли був справжній «бам» настолок. Зараз настільні ігри знову стають вельми популярними. Дуже класною є, наприклад, «Настільна карткова гра Mimiq» (видавництво «Ranok.Creative») Можна зібратися усією родиною та насміятися, кривляючись та роблячи смішні селфі. Адже саме в цьому фішка гри – натренувати свою міміку та перемогти іншого гравця.
Класична гра «Асоціації» – розвивалка, з якою дитина тренує пам’ять та уяву.
А от «Хованки» та «Котовасія» – дуже оригінальні та динамічні ігри, які затягують навіть дорослих. (Видавництво «Ranok.Creative») Це супер-універсальне вирішення «ма, ма, ма!» проблем. Ці настільні ігри – легкі та помістяться навіть у ручну поклажу. Можна пограти, поки їдете у потязі чи автобусі, пограти на пляжі, гріючись на сонечку, в готельному номері, на пікніку – в настолки можна грати де завгодно! І дитина зацікавлена, і батьки нарешті можуть розвантажити голову. Та найголовніше – це весело, пізнавально і це затягує. Ви не помітите, як ваша «внутрішня» дитина сама з радістю потягнеться до чергової забавки.
Так, коли ми подорожуємо з дітками іноді дуже хочеться дати телефон чи планшет, і нехай дитина, втягнута у світ електронних іграшок, тихенько сидить та не бешкетує. Але є дещо набагато краще, за гаджети. Дещо, здатне об’єднати родину за веселим заняттям. Дещо, що не потребує спеціальних умов чи підготовки. Тільки гарний настрій та відпочинок. І фанову мандрівку забезпечено.