Знайдений продукт для запобігання серцевого нападу

  241

  Всього кілька порцій горіхів в тиждень, і ризик серцево-судинних захворювань буде зведений до мінімуму.

  Зокрема, зменшиться ймовірність фібриляції передсердь – найпоширенішого різновиду аритмії, передає MedicalXpress. До такого висновку прийшли шведські вчені.

  У дослідженні взяли участь 61000 добровольців у віці 45-83 років. Перед початком дослідження вони розповіли про свій раціон і харчові звички. Потім стан серцево-судинної системи учасників відстежували протягом 17 років. Якщо пацієнт помирав раніше цього часу, дослідники визначали причини смерті.

  Це дало можливість визначити зв’язок між стилем життя (раціон, наявність шкідливих звичок та ін.), і тривалістю життя.

  Так, за час спостереження було зареєстровано 4983 серцеві напади, з яких 917 призвели до смерті, 3160 випадків серцевої недостатності, 7550 випадків фібриляції передсердь, 972 випадки звуження аортального клапана, 983 аневризми черевної аорти, 3782 випадки ішемічного інсульту головного мозку і 543 випадки внутрішньомозкового крововиливу.

  З’ясувалося, що вживання горіхів знижувало ризик серцевого нападу, серцевої недостатності, фібриляції передсердь і аневризми черевної аорти. Результати коливаються в залежності від статі і віку, але в середньому одна-три порції горіхів на місяць знижує ризик аритмії всього на 3%, одна-дві порції в тиждень – на 12%, більше трьох порцій на тиждень – на 18%.


  • не пропусти

  • магазин