Вибір лікаря: Супрун відповіла на головні питання

  94

  Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун відповіла на головні питання українців щодо кампанії “Лікар в кожен дім”.

  “Чим більше людей будуть знати правду про зміни – тим швидше і якісніше вони будуть відбуватися”, – написала чиновник на своїй сторінці в Facebook.

  У пості чиновника зібрані найбільш турбуючі на її думку запитання українців

  Чи можу я підписати декларацію з лікарем, який працює вузьким фахівцем, але має спеціальність педіатра/сімейного лікаря/терапевта?

  Ні, оскільки кампанія з вибору лікарів діє тільки для фахівців первинної ланки, і не стосується вузьких фахівців. Тому вибирайте лікаря серед фахівців, що працюють в області надання первинної допомоги: для дитини – це педіатр або сімейний лікар. Для дорослого – терапевт або сімейний лікар.

  Чи повинні дитина і батьки обслуговуватися в одному і тому ж закладі або у одного сімейного лікаря?

  І дорослі, і діти можуть вибрати ті заклади і тих лікарів, в яких вони хочуть обслуговуватись. Якщо вам подобається конкретний педіатр і ви хочете, щоб саме він став лікарем вашої дитини – ви можете підписати декларацію з ним. Для себе ж знайти сімейного лікаря або терапевта в будь-якому іншому закладі.

  Але якщо вам зручніше, щоб і ви, і діти ходили до одного фахівця в одному закладі – підпишіть декларацію для всіх у одного сімейного лікаря.

  До якого віку дитини обслуговує педіатр?

  Педіатр може обслуговувати дітей до 18 років. З 18 років потрібно буде підписати декларацію з сімейним лікарем або терапевтом.

  Як підписати декларацію дитині?

  За дітей до 14 років декларацію з лікарем підписують батьки. Це може зробити мама або тато – присутність всієї сім’ї не обов’язкова. Батьки повинні взяти з собою свої документи (паспорт, ІПН), свідоцтво про народження дитини та мобільний телефон.

  Чи обов’язково потрібно вибрати лікаря в квітні?

  Не обов’язково – кінцевого терміну підписання декларацій немає. Вирішіть, якого лікаря хочете вибрати, можна сходити на прийом до декількох фахівців. Але і не відкладайте все на невизначений термін. Виберіть лікаря, якому довіряєте, і під час наступного візиту підпишіть з ним декларацію.

  Чи можна буде без декларації потрапити до свого дільничного терапевта?

  Так, навіть без підписання декларації можна безкоштовно відвідувати лікаря, до якого ви ходили раніше. Однак рано чи пізно, треба буде всім підписати декларації. Якщо вас влаштовує лікар, до якого ви ходили раніше, підпишіть декларацію з ним під час наступного візиту.


  • не пропусти

  • магазин