Потрібно воювати з Москвою: в Польщі визнали провал політики щодо України

  928

  Останні поразки політики Польщі в стосунках з Євросоюзом обумовлені нерозумінням того, якою важливою і великою країною є Україна.

  Про це в статті для видання Rzeczpospolita пише публіцист, політолог, експерт студій Східної Європи Варшавського університету Казімєж Войціцький, критикуючи скандальний закон про Інститут національної пам’яті.

  “Уряд “Права і Справедливості” поставив умовою для поліпшення відносин визнання злочину українських націоналістів на Волині, засудження Степана Бандери тощо. Таким жестом партія не визнає виступ президента України Петра Порошенка перед польським парламентом, де він просив вибачення словами польських єпископів. Не зрозуміло, в чому ще визнання жертв і вибачення конкретно має виражатися, щоб задовольнити очікування “ПіС” і “Кукіз’15”, – зазначив публіцист, передає ZN.ua.

  Він вважає, що прихильники жорсткої лінії в Польщі наполягають, що Україна повинна піти на поступки, оскільки їм потрібна підтримка електорату. Однак тиск на Україну не працює, і швидше за все, не спрацює і в майбутньому.

  Польська допомога для України може бути корисна, але не найважливіша і навіть не суттєва. Фундаментальним для Києва стала міжнародна підтримка Брюсселя і Вашингтона, а також інститутів, таких як Світовий банк і МВФ. Важливі також санкції, накладені на Росію“, – наголосив польський експерт.

  Він наголошує, що у Польщі такі інструменти допомоги Україні відсутні, а шантаж Варшави Києва зняттям санкцій з Москви малоймовірний.

  Войціцький зазначає, що незалежність України є гарантією того, що російський шовінізм, повний ненависті до поляків, не добереться до Польщі, а крах України означав би, що РФ вже підібралася до кордонів Польщі та почне спроби встановлення лояльного уряду в Варшаві.

  Стали б ми фронтовою країною в світовій грі, а державні апетити Москви після повного знищення України, напевно, не зменшилися б, а тільки зросли. Беручи до уваги суть кремлівської пропаганди, наша країна не може розраховувати на будь-які поблажки. А Росія хотіла б взяти реванш за “геополітичну катастрофу” 1989-1991 років, як говорив Путін. Російський націоналізм і шовінізм звинувачує в ній Польщу і “Солідарність”. Так само, як польська “Солідарність” допомогла іншим країнам під гнітом Москви отримати незалежність, так з сьогодні Україна захищає нашу частину Європи від російської агресії. У цьому важливість цієї країни“, – звертає увагу Казімєж Войціцький.

  Слова польських єпископів “прощаємо і просимо пробачити”, які стали гаслом польсько-німецького порозуміння, повернулися в якості основної тези примирення польсько-українського. Вони повинні і надалі визначати напрямок двосторонніх відносин, так само, як і моральних чи політичних поглядів“, – констатує польський експерт.


  • не пропусти

  • магазин