“Задекларували прагнення”: НАТО визначив статус України

  95

  НАТО визнав прагнення України до набуття повноцінного членства.

  “На даний момент чотири країни-партнера задекларували своє прагнення (aspirations) до членства в НАТО: Боснія і Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія, а також Україна”, – йдеться на офіційному сайті Альянсу.

  Також в НАТО дали пояснення про статус “країни-аспіранта” (Aspirant country), під який відтепер підпадає Україна.

  Варто відзначити, що досі в НАТО відмовлялися офіційно визнати прагнення України до набуття членства в альянсі. На сайті стверджувалося, що Україна “не має формальних прагнень до членства”. Після загострення українсько-угорських відносин зміни цього статусу стало складніше домогтися.

  Пізно ввечері, 9 березня в прес-службі альянсу оновили сторінку “розширення”, додавши Україну до переліку “країн-аспірантів”.

  Також був оновлений розділ сайту, присвячений Україні. Там, “заднім числом” додали блок про рішення Верховної Ради від 8 червня по членству в НАТО як стратегічну мету України. Цей блок раніше був відсутній.

  Формально статус кандидата в офіційних документах Альянсу відсутній, пояснив глава Місії України при НАТО Вадим Пристайко.

  За словами віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе, 9 березня відбулися переговори з цього приводу з заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер. В результаті, в Альянсі погодилися визнати рішення України.

  “Від визнання амбіцій до членства – довгий шлях перш за все внутрішньої роботи, але ми можемо його успішно пройти, якщо будемо цілеспрямовано змінювати країну відповідно до демократичних, соціальних, економічних, політичних і, звичайно, військових принципів і підходів НАТО”, – зазначила віце-прем’єр.

  Пізніше, віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко пояснила рішення НАТО.

  Президент Петро Порошенко озвучив, якою буде наступна амбіція України після визначення статусу України в Північноатлантичному Альянсі.

  Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що завдяки реформам країна досягне ще однієї мети.

  “Реформуючи країну, ми досягнемо ще однієї нашої мети – членства в НАТО. Приємно, що на цьому шляху відчуваємо підтримку партнерів в альянсі”, – написав він.

  Голова Верховної Ради Андрій Парубій також поділився в соцмережі радісною звісткою, привітавши всіх з визначенням статусу України в НАТО.

  “Гарна новина! Вітаю всіх! Україні надано статус країни-аспіранта на вступ у НАТО! Щиро радий і гордий тим, що ініційоване мною рішення Верховної Ради від 8 червня 2017 року щодо членства України в НАТО як стратегічної мети України, стало для цього ключовим імпульсом. Ми, крок за кроком, незворотньо ідемо до нашої мети. Україна буде в НАТО!” – написав він.


  • не пропусти

  • магазин