Україна поставляє військові технології y США – генерал

  505

  Надавши США зразок танку “Оплот”, Україна де-факто поділилася зі Сполученими Штатами своїми військовими технологіями.

  Про це “Обозревателю” розповів екс-заступник начальника Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко.

  Коментуючи анонс такої поставки і відповідаючи на запитання, навіщо США український танк “Оплот”, генерал пояснив: “Це зброя високого рівня. Два роки тому в симулятивних боях, які програвалися на комп’ютерах, танк “Оплот” посів перше місце в світі. Звісно, американці ним зацікавилися”.

  “Вони хочуть вивчити все корисне, що в ньому є, щоб реалізувати у себе”, – додав Романенко.

  “Фактично Україна поставляє США свої військові технології?” – попросив уточнити “Обозреватель”. “У якомусь сенсі – так”, – підтвердив він.

  У цьому контексті генерал розповів про те, що “Китай цим займається постійно, і завдяки цьому дуже багато чого досяг”. “За часів Союзу ми сміялися над цим, тому що вони випускали якесь озброєння і робили точну копію, аж до написів російською мовою. Ми над ними сміялися, а тепер гірко плачемо, бо де Китай, а де ми”, – зазначив він.

  Романенко також звернув увагу на той факт, що Україна надає США свій танк на першу вимогу, тоді як Сполучені Штати і Європа не поспішають допомагати Україні не тільки в оборонному озброєнні, але навіть в “елементній базі для побудови складних радіотехнічних, радіоелектронних систем, зенітно-ракетних комплексів, комплексів ПРО і всього іншого”.

  “І нам доводиться купувати китайські інтегральні схеми, які суттєво поступаються в якості і далеко не завжди підходять для військової техніки”, – констатував він.

  Як писав “Обозреватель”, джерело в оборонно-промисловому комплексі України повідомило про те, що Україна поставить до Сполучених Штатів Америки один танк “Оплот”. “Мова йде про вивчення американською стороною українських технологій і ймовірного військово-технічного співробітництва з Україною”, – пояснило джерело.


  • не пропусти

  • магазин