Кремль викрили в “стиранні” розгрому “Вагнера” з історії

  534

  У Росії всіляко намагаються не висвітлювати розгром російської приватної військової компанії “Вагнер” в Сирії, вдаючись до різних хитрощів.

  Про це йдеться в матеріалі групи “Інформаційний Опір”.

  “Після принизливого знищення загонів ПВК “Вагнер” у заводу “Коноко” в Сирії російська держава взялася купірувати і глушити цю дуже неприємну напередодні виборів Путіна тему”, – повідомили експерти.

  Відзначається, що для “замилювання” розгрому найманців було залучено всі ресурси, які є в розпорядженні державного апарату РФ.

  “По-перше, впадає в очі кампанія повного інформаційного придушення. Раніше використання найманців досить докладно висвітлювалася петербурзьким виданням “Фонтанка”. Це був зливний рупор в рамках протистояння між головними російськими спецслужбами – ГРУ і ФСБ”, – йдеться в матеріалі.

  Пітерське видання не повідомило інсайдів, хоча сотні поранених привезли в лікарні цього міста. ФСБ вдалося ефективно обмежити доступ до них.

  “На сьогоднішній день вдалося встановити не більше десятка імен загиблих в Сирії бойовиків-найманців. І ці імена спливли в основному в російському глушині, де видно місцеві оперативники ФСБ невідповідально поставилися до питання”, – підкреслили в “Інформаційному опорі”.

  Згідно з матеріалом, Міністерство закордонних справ РФ придумало витягнути на світло справу двотижневої давності про контрабанду російськими дипломатами 400 кг кокаїну з Аргентини в РФ з використанням дипломатичної пошти, щоб повністю піти від незручної теми.

  “Стрілочник” – це класичний російський формат призначення офірного цапа. Але в цьому випадку можна підозрювати і не менш класичний формат – “іхтамнєт”, хоча він вже більше радянський. Це – заготівля Лаврова для преси, яка повинна змусити відстати від власне МЗС і сфокусуватися на безпосередніх виконавців спроби контрабанди кокаїну. Зокрема, на можливу їх причетність до російських спецслужб – ГРУ або ФСБ”, – підкреслили експерти.

  В “Інформаційному опорі” також відзначили, що витягування архівної справи – це непогана задумка для відбілювання репутації країни.

  “Саме відомство Лаврова залучено в оформлення похоронок і супровід фаршу з “іхтамнєтов”, а тому об’єктивно має найточнішу і задокументовану інформацію про кількість загиблих, їх установчих даних, місце загибелі та причини смерті. Але зі зрозумілих причин у Лаврова воліли б коментувати зручніші теми – на зразок аргентинського кокаїну”, – додали експерти.

  Також, Міністерство оборони дотримується схожої стратегії з секретними літаками Су-57 в Сирії.

  “Так само функцію відволікання від “Вагнера” льотчики Шойгу виконують і на посилених бомбардуваннях Східної Гути, які змушують говорити про масові цивільних жертв, в тому числі дітей, і руйнування замість загибелі найманців на східному березі Євфрату”, – йдеться в статті.

  Президенту РФ, за версією експертів, найважче. Тому він зник з очей громадськості.

  “Однак для Путіна залишається головний неприємний момент, який спочатку був очевидний – це особисте схвалення операції ПВК “Вагнера” проти американців. Ситуація майже повністю аналогічна з 2014 роком, коли приймалося рішення про перекидання ЗРК “Бук” на Донбас, результатом чого стала загибель сотень пасажирів рейсу МН-17 “Малазійських авіаліній”.


  • не пропусти

  • магазин