Інститут нацпам’яті просить відмовитися від використання термінів “голодомор” та “геноцид”

  881

  Український інститут національної пам’яті виступив із закликом не використовувати терміни “голодомор” та “геноцид” в недоречному значенні.

  Як зазначили в УІНП, політики та громадські діячі стали часто недоречно використовувати термін “голодомор” та “геноцид” у невластивому значенні, тим самим демонструючи легковажне ставлення до історичних явищ, – йдеться в повідомленні на сайті інституту.

  “Останнім часом поширеним стало використання політиками, громадськими діячами термінів “геноцид”, “голодомор” у невластивому значенні. Реформи, які вони не схвалюють з політичних або інших мотивів в заявах, виступах, коментарях і блогах називають “цинічним і спланованим геноцидом український”, пишуть, що “геноцид почався: Український знищать за законом”, порівнюють “ситуація зараз нагадує мені геноцид, Голодомор в Україні. Наголошуємо на неприпустимості такого легковажного ставлення до історичних явищ і юридичних термінів. Слово “геноцид” має чітке визначення в міжнародному праві та національному кримінальному законодавстві України”, – йдеться в повідомленні.

  В Інституті нагадали, що Голодомор є трагедією українського народу, а термін “геноцид” означає дію, вчинену з метою “знищити, повністю або частково, яку-небудь національну, етнічну, расову або релігійну групу як таку”.

  “Тому закликаємо політиків і громадських діячів утриматися від безвідповідального вживання в своїй риториці слів “геноцид” і “голодомор” виключно заради посилення емоційного впливу на аудиторію. Вживання обох термінів, що позначають буквальне вбивство мільйонів людей, призводить до їх нівелювання і є наругою над пам’яттю замордованих”, – підкреслили в УІНП.


  • не пропусти

  • магазин