Розраховувати на справжнє перемир’я та припинення вогню в зоні бойових дій Україна може тільки тоді, коли Європа знову почне активно вирішувати українське питання. Натомість зараз західні лідери заклопотані внутрішніми проблемами, і очікувати їхньої підтримки варто не раніше осені.
Таку думку висловив генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00 – 11:00, 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:30) на телеканалі ZIK.
«На жаль, зараз для України не найкращий час для того, щоб домовлятися за припинення вогню в зоні бойових дій. Оскільки Президент США Дональд Трамп та його Адміністрація тільки входить в процес міжнародних відносин, відтак не може посприяти Україні. Натомість у Франції, яка є однією зі сторін у Нормандському форматі, теж заклопотані внутрішніми питаннями переформатування влади в межах президентських виборів», – говорить Ігор Романенко.
До того ж, Ангела Меркель, яка має значний вплив у Нормандському процесі, теж в очікуванні виборів.
«Ангела Меркель сформувала собі певний кейс до виборів, з яким вона наполягатиме, що зробила все можливе для примирення та вирішення конфлікту в Україні. Натомість Путін залишився при своїй думці й буде наполягати на політичних пунктах Мінських домовленостей, які Україна не хоче приймати. І поки у Європі триватимуть ці процеси, на жаль, до серпня-вересня в зоні проведення бойових дій буде неспокійно. Тому наразі надії на справжнє перемир’я немає», – вважає генерал запасу.
Нагадаємо, протягом останніх днів на півдні маріупольського напрямку бойовики відкривали вогонь практично по кожному українському опорному пункту.
Ситуація у районі проведення АТО залишається напруженою. Російсько-окупаційні війська продовжують збройні провокації.