Демарш провайдерів: українці в лютому можуть залишитись без інтернету

  369

  интернет

  У лютому українські провайдери мають намір тричі «відрізати» українців від мережі по всій країні

  Про це повідомляє Internet.ua з посиланням на Національне бюро розслідувань України.

  Постачальники послуг зважилися на такий хід так як вони незадоволені монополією компаній, які захопили всі опори і закрили доступ до багатоквартирних будинків з метою поживитися на інтернет-провайдерах.

  “На ринку з’явилися технології 3G і 4G. Це означає, що для їх впровадження через кожні 100-200 метрів повинен бути розташований пристрій з піднесеним інтернетом і живленням, щоб забезпечити зв’язок. Вирішити таку задачу можна тільки розмістивши бази на опорах, аналогічних ліхтарям вуличного освітлення . Тому зв’язківці змушені співпрацювати з балансоутримувачами опор. Тобто, енергетичними компаніями, які грубо зловживають монопольним становищем”, – пояснює директор інтернет-провайдера” Павлабор “Володимир Падюков.

  За його словами, ціни за користування стовпами є абсолютно економічно необґрунтованими.

  “Наприклад, Київобленерго вимагає 30 гривень за оренду однієї опори на місяць. Оплату виставляє відразу за кілька місяців вперед, що виливається в сотні тисяч гривень”, – уточнює Падюков.

  Оскільки держава не в силах протистоять монополістам, підприємці взяли вирішенні самостійно боротися з ними.

  “Але регулятор відповідає, що це приватна власність і вони «не при справах». Насправді, наприклад, в АК «Харківобленерго» 65% акцій належить державі”, – пояснює Падюков.  • інші новини