Погодні підсумки 2016 року: проліски серед зими і суперзливи

  271

  За минулий рік в Києві зафіксували 33 температурних рекорди і кілька рекордів за кількістю опадів

  Погодні підсумки 2016 року: проліски серед зими і суперзливи

  Щорічно погода підносить киянам сюрпризи, але останнім часом це відбувається все частіше. Рік, що минає 2016 рік не став винятком. Кліматологи Центральної геофізичної обсерваторії в Києві зафіксували кілька рекордів за кількістю опадів і 33 температурних рекорди. Майже всі вони – з приміткою “найтепліший за всю історію спостережень” і лише один рекорд в році був “холодним”.

  “З усіх місяців 2016 року найбільше виділився лютий, в якому ми зафіксували 10 температурних рекордів і найбільше відхилення від норми. Друге місце займає квітень, а за ним йде березень. Цей рік може увійти до п’ятірки найтепліших за всю історію спостережень, але вирішальними стануть показники грудня (підсумки грудневої погоди ще не підведені. – Авт.)”, – розповідає “Сегодня” начальник відділу кліматології ЦГО Олена Донич.

  Правда, “переплюнути” нинішньому році попередній вже навряд чи вдасться – 2015-й був найтеплішим за всю історію спостережень не тільки в Києві, а й в усьому світі. Тоді в столиці зафіксували 56 рекордів, а середньорічна температура становила +10,5 °С. За підсумками 11 місяців 2016 року середня температура також становить +10,5 °С (відхилення від норми +1,9 °С), але холодний грудень може знизити цей показник. Та й взагалі, останні три місяці – жовтень, листопад і грудень – порушили жарку тенденцію всього року і не принесли жодного рекорду. У ЦГО розповідають, що на центральній метеостанції всі показники датчиків температури зараз отримують автоматизовано, а раніше виміри проводилися вручну.

  “У нас є дані по історичних максимумів і мінімумів, які ми збираємо з 1881 року. Багаторічну архівну базу, яка раніше була в паперовому варіанті, ми вже занесли в комп’ютер. Фіксуються рекорди просто: порівнюємо історичні дані з тими, які отримуємо зараз”, – розповідає Олена Анатоліївна.

  По клику – большое изображение.

  АБСОЛЮТНІ РЕКОРДИ УКРАЇНИ

  Були зафіксовані в цьому році погодні рекорди і в інших містах України.

  ОДЕСА – ПОТОП. Як розповіли “Сегодня” в Дунайській гідрометеорологічній обсерваторії, в Ізмаїлі Одеської області зафіксовані екстремальні значення по опадах. “У жовтні середньомісячна кількість опадів становила 124,7 мм і перевищила рекордне значення 1952 року, коли в жовтні випало 114,0 мм опадів”, – розповіли нам в обсерваторії.

  А 12 жовтня 2016 року в Ізмаїлі пройшла сильна злива. У цей день випала рекордна кількість опадів за добу: 56,9 мм (колишній рекорд, 56,2 мм, був в 1998 році). “Плавала” в цьому році і Одеса. 20 вересня тут зафіксували справжнє стихійне лихо. Опадів за день випало більше 80 мм, а такого не було 129 років!

  ЛЬВІВ. У Львівському регіональному центрі з гідрометеорології кажуть, що у Львові цього року якихось “гучних” погодних рекордів не було, але тим не менше було зареєстровано 12 багаторічних максимумів (найвища температура повітря) і два багаторічних мінімуми.
  Є в Україні і абсолютні рекорди.

  ЛУГАНСЬК – РЕКОРДНА СПЕКА І МОРОЗ. Максимальна температура повітря +42 °С була зафіксована 12 серпня 2010 року на метеостанції Луганськ. Тут же спостерігали абсолютний мінімум температури повітря -41,9 ° з 8 січня 1935 року.

  МИКОЛАЇВ І ХАРКІВ. Найвища температура поверхні грунту була зафіксована 2 червня 1995 року в метеостанції Вознесенськ на Миколаївщині: грунт разжарився до позначки 80 °С. А абсолютний мінімум температури поверхні грунту зафіксовано 31 січня 1987 р. на метеостанції Куп’янськ в Харківській області – до позначки -46 ° С.

  КРИМ. Максимальна швидкість вітру 50 м/с (180 км/год) була зареєстрована 24 грудня 1947 року на метеостанції Ай-Петрі в Криму.

  СНІГОВИЙ ПОКРИВ. А найбільша висота снігового покриву, 3,52 м, була зафіксована на сніголавинній станції “Пожижевська” в Івано-Франківській області – 25 березня 2006 року.


  • не пропусти

  • магазин