Польща більше не виглядає для українців омріяним новим домом. Хоча більшість задоволена роботою, жити тут назавжди хоче менше п’ятої частини. А позитив до поляків і країни — помітно згасає.
Згідно з новим дослідженням “Барометр польського ринку праці”, 9 з 10 українців у Польщі позитивно оцінюють своє професійне становище. Це висока цифра, яка свідчить про адаптацію на ринку праці. Але на цьому позитив закінчується.
Водночас лише 14% опитаних готові залишитися в Польщі на постійне проживання. Решта — бачать її лише як тимчасову зупинку, а не як країну для еміграції.
Ще рік тому рівень позитивного ставлення українців до Польщі становив 70%. Зараз — лише 64%, що на 6% менше. І це не поодинокий тренд, а частина більшої зміни настроїв.
- Жінки сприймають Польщу краще, ніж чоловіки: 69% проти 56%.
- Все більше українців відповідають “нейтрально” — таку позицію мають понад 32%.
- Причина — побутові труднощі та поступове згасання хвилі підтримки, яка була особливо сильною на початку війни.
Ставлення поляків до українців також змінюється. Позитивна думка — вже не домінує.
- 23% поляків висловлюють позитив — на 12% менше, ніж торік.
- 24% — мають негативне ставлення (ріст на 6%).
- 48% займають нейтральну позицію.
Кшиштоф Інглот, експерт з ринку праці, зазначив, що початкова хвиля солідарності вщухає. Тепер усе частіше виникають соціальні та економічні виклики, які впливають на взаємини між українцями та поляками.
З початку повномасштабної війни до Польщі переїхали 984 тисячі українців, значна частина з яких — жінки та діти. Але дослідження показує: для більшості ця країна — тимчасовий притулок, а не новий дім.