Проєкт львівських школярів набрав космічних обертів! 4 листопада з мису Канаверал, що в штаті Флорида, ракета SpaceX–31 вирушила в космос, несучи на борту інноваційний проєкт, створений учнями Сколівської школи №2. Міносвіти повідомляє, що переможці Всеукраїнського конкурсу шкільних космічних експериментів SSEP тепер мають змогу побачити свій експеримент у дії на Міжнародній космічній станції (МКС).
Проєкт під назвою «Одержання гідрогелів біомедичного призначення в умовах мікрогравітації» має на меті дослідити, як мікрогравітація впливає на формування гідрогелів — важливих матеріалів для медицини.
За словами учасниць проєкту, школярок Вікторії Кавчак і Вікторії Батько, гідрогелі вже активно застосовуються в Україні через необхідність надання медичної допомоги в умовах війни. Ці матеріали допомагають зупинити кровотечі та сприяють швидкому загоєнню ран.
“Наша речовина буде досліджуватись астронавтами на МКС, а коли пробірка повернеться на Землю, ми зможемо провести додаткові дослідження”, — пояснила Вікторія Батько.
SSEP (Student Spaceflight Experiments Program) є комплексною освітньою ініціативою, що спрямована на розвиток наукової та STEAM-освіти. Програма дозволяє школярам відправляти справжні експерименти на орбіту для дослідження унікальних умов мікрогравітації.
Проєкт, підготовлений українськими учнями під егідою Малої академії наук України, вже втретє долає шлях до МКС, що є значним досягненням для української науки.