Угорщина позбавляє частину українських біженців державної допомоги: нові правила та наслідки

    143

    З 21 серпня 2024 року в Угорщині набула чинності урядова постанова, яка значно обмежує доступ українських біженців до державної допомоги. Тепер лише вихідці з регіонів України, охоплених війною, мають право на отримання цієї підтримки. Про це пише Deutsche Welle.

    Угорський уряд вирішив, що державну допомогу отримуватимуть лише біженці з областей, де тривають або тривали бойові дії. Сюди увійшли східні та південні регіони України, окупований кримський півострів, а також Чернігівська і Київська області, включно зі столицею. Оновлювати список регіонів планують щомісяця.

    Зміни, які набули чинності, означають, що вихідці із західних областей України та ромське населення з Закарпаття можуть залишитися без допомоги. Як повідомляють правозахисники, таких людей вже почали виселяти з притулків для біженців.

    За даними організації Migration Aid, близько 120 осіб, переважно ромські жінки та діти із західної України, були змушені покинути притулок у місті Коч, на північ від Будапешта, під наглядом поліції. Цей випадок не є поодиноким: по всій Угорщині закриваються притулки, що залишає на вулиці тисячі людей.

    Притулки закривають, а підтримка з боку держави припиняється, проте це не означає, що українці повинні покинути Угорщину. Багато з них мають подвійне громадянство, що створює додаткові складнощі: відмова в отриманні захисту в інших країнах ЄС та ризик втрати залишкової підтримки в Угорщині.

    Згідно з оцінками Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН), урядові зміни можуть призвести до того, що від двох до трьох тисяч українців в Угорщині втратять житло, субсидоване державою. Більшість із них не мають фінансової змоги орендувати житло самостійно.

    Ці нововведення також вплинуть на трудові контракти та навчання дітей, що, як підкреслюють в ООН, “ставить під загрозу позитивний прогрес в інтеграції”, досягнутий українськими біженцями в Угорщині.

    Норберт Пал, урядовий уповноважений, захищає нову постанову, називаючи її “розумною і доцільною”. Він стверджує, що від початку війни ті, “хто хотів стати на ноги в Угорщині”, мали для цього достатньо можливостей.

    Однак ця політика збігається з загальним курсом уряду Угорщини, який прийняв значно менше біженців, ніж інші країни ЄС. Прем’єр-міністр Віктор Орбан продовжує підтримувати тісні відносини з москвою, попри російське вторгнення в Україну.