На поверхні Полярної зірки виявили темні плями

    234

    Дослідники з Університету штату Джорджія (США) виявили нові деталі про розміри та зовнішній вигляд Полярної зорі. Мета полягала в тому, щоб скласти карту орбіти близького і набагато тьмянішого супутника, який обертається навколо зірки кожні 30 років.

    Вчені зазначили, що маленька відстань та великий контраст у яскравості надзвичайно ускладнюють визначення подвійної системи під час максимального зближення. Для нових спостережень використовували систему телескопів CHARA Array, встановлену в обсерваторії Маунт-Вілсон у горах Сан-Габріель у Південній Каліфорнії.

    Результати показали, що Полярна зоря в п’ять разів масивніша за Сонце. Її діаметр у 46 разів перевищує розміри нашого світила.

    Важливим досягненням стало одержання знімків Полярної зорі великим планом. Вчені вперше змогли дізнатись, як виглядає поверхня цього об’єкту.

    Фотографії показали великі яскраві та темні плями на зірці, які змінювалися з часом. Вчені планують продовжити спостереження за Полярною зорею, щоб краще зрозуміти механізм, що генерує ці плями, повідомляє Astrophysical Journal.