Чи залишаться українці в Чехії: опитування розкрило останні тенденції серед біженців

    336

    Українські біженці у Чехії почали адаптуватися швидше, ніж очікувалося. Зі збільшенням інтеграції, бажання повернутися до рідної країни зменшується.

    Карлів університет у Празі спільно з неурядовою організацією “Слово 21” та УВКБ ООН у Чехії провели масштабне дослідження, яке дало чітке уявлення про життя українських біженців у Чехії. За результатами опитування, стає зрозуміло, що з кожним роком все менше українців мають намір повернутися додому.

    Результати дослідження свідчать про те, що знання чеської мови серед біженців значно покращилось. Якщо у 2022 році лише 9% опитаних спілкувалися чеською на достатньому рівні, то у 2023 році цей показник зріс до 32%. Дослідження PAQ Research також підтверджує цей тренд, відзначаючи зростання знання мови з 16% до 47%.

    Що ж до працевлаштування, то тут теж спостерігаються позитивні зміни. Три чверті економічно активних українців мали роботу у другій половині 2023 року. Хоча часто це були посади, які не відповідали їхньому рівню кваліфікації та умови праці залишалися складними. Біженці нерідко стикаються з нестабільністю та несправедливістю з боку агентств з працевлаштування, що підкреслює проблему нелегальної зайнятості.

    Однак найцікавіше те, що кількість тих, хто бажає повернутися в Україну, зменшилась. Згідно з даними Карлів університету, відсоток біженців, які планують повернутися, зменшився з 75% до 50% протягом року. PAQ Research показує зменшення з 51% до 37%, хоча різниця може бути пов’язана з формулюванням запитань.

    У дослідженнях також вказується, що українські біженці надають перевагу спілкуванню у своїй громаді та продовжують обговорювати плани на повернення в Україну. Це питання залишається важливим, проте інтеграція в Чехії все більше поглинає їхні думки і повсякденне життя.



    • інші новини