Вчені виявили в Чумацькому Шляху об’єкт, що випромінює радіосигнали вузького діапазону

  934

  Виявлений об’єкт у Чумацькому шляху випромінює радіосигнали вузького діапазону. Астрономи, що опублікували дослідження в Astrophysical Journal Letters, виявили незвичайний об’єкт, що випромінює мікрохвилі біля центру галактики Чумацький Шлях із використанням радіотелескопа ALMA. Про це повідомляє портал Popular Mechanics.

  Жоден з відомих об’єктів не відповідає цьому опису, що є загадкою для наукової спільноти. Виникають різні припущення про природу цього об’єкта, проте остаточне пояснення поки що залишається незрозумілим. Астрономи виявили невідомий об’єкт неподалік центру Чумацького Шляху, який випромінює радіохвилі дуже вузького діапазону.

  Астрономи виявили невідомий об’єкт неподалік центру Чумацького Шляху, який випромінює радіохвилі дуже вузького діапазону. Це явище поставило вчених у глухий кут, оскільки жоден з відомих об’єктів не відповідає його характеристикам.

  Астрономи виявили загадкове джерело мікрохвильового випромінювання, відоме як G0.02467-0.0727, розташоване недалеко від центру Чумацького Шляху. Цей об’єкт складається з холодного пилу та газу, що рухаються з високою швидкістю, але його особливість полягає в тому, що він виділяє лише мікрохвильове випромінювання.

  Вчені вивчили характеристики G0.02467-0.0727 та порівняли їх з даними про інші відомі явища та об’єкти в галактиці, але поки не змогли знайти аналогічного об’єкта або повністю пояснити його природу, включаючи можливість, що це:

  • Протозірка – зірка, яка ще не досягла стадії повноцінного астрономічного об’єкта.
  • Газова хмара, яка стискується під впливом власної гравітації.
  • Злиття зірок – процес об’єднання двох або більше зірок в одну освіту.
  • Високошвидкісна компактна газова хмара, що рухається з великою швидкістю.
  • Чорна діра проміжної маси – чорна діра з масою, що перевищує масу звичайних зіркових чорних дірок, але не досягає маси надмасивних чорних дірок.

  Однак більшість із цих запропонованих гіпотез або не збігаються з даними, що спостерігаються, або не надають повного пояснення для всіх спостережуваних характеристик. Таким чином, виявлений об’єкт G0.02467-0.0727 залишається унікальним та не має аналогів серед відомих астрономічних об’єктів.

  Автори дослідження також розглядають можливість, що невідоме джерело мікрохвиль може бути добре замаскованим відомим об’єктом.