NASA відхилило пропозицію мільярдера відремонтувати телескоп «Хаббл»

  1134

  Нещодавно космічний телескоп «Хаббл» зіткнувся з технічними проблемами, коли один із трьох активних гіроскопів системи наведення, що залишилися, вийшов з ладу, що змусило фахівців NASA обмежити наукові операції. У цей момент ЗМІ згадали про пропозицію космічного туриста та мільярдера Джареда Айзекмана сплатити місію з технічного обслуговування наукового інструменту.

  Однак у NASA відкинули його пропозицію.

  «Вивчивши комерційні можливості, ми вирішили не проводити зараз сервісне обслуговування телескопа. Наша оцінка також виявила потенційні ризики, такі як передчасна втрата наукового інструменту та деякі технологічні проблеми», – заявив директор відділу астрофізики NASA Марк Клемпін.

  “Ми, як і раніше, вважаємо, що існує дуже висока ймовірність того, що ми зможемо успішно експлуатувати “Хаббл”, займаючись новаторськими науковими дослідженнями, аж до 2030-х років”, – додав Патрік Крауз, керівник проекту “Хаббл”.

  Джаред Айзекман уже літав у космос у складі екіпажу місії Inspiration4 на борту корабля Crew Dragon компанії SpaceX, а нещодавно висловивши бажання профінансувати експедицію з технічного обслуговування старіючого телескопа. Причому Айзекман хоче особисто вирушити лагодити «Хаббл».