Китайський апарат «Чан’є-6» спробує здійснити посадку на поверхню природного супутника Землі в ніч з 1 на 2 червня 2024 року. Його головна мета – провести першу в історію місію з повернення зразків зі зворотного боку Місяця.
Згідно з планом китайської місії, у ніч із суботи на неділю від орбітального відсіку має відокремитися модуль, який сяде на супутник Землі в ударному кратері Басейн Південний полюс — Ейткен діаметром 2500 кілометрів. Там посадковий апарат має зібрати приблизно два кілограми реголіту, тобто уламків місячних порід та мінералів.
Chang’e-6: Images from the Pakistan-China Icube-Q released from the Chang’e-6 spacecraft in lunar orbit. Images taken May 8-9, variously showing the Moon and Sun. [CNSA] https://t.co/fjPFbByMn5 pic.twitter.com/Kp4He7C38I
— Andrew Jones (@AJ_FI) May 10, 2024
Модуль пробуде на звороті Місяця 48 годин, а потім злітний ступінь апарату із зразками реголіту злетить з поверхні і знову зістикується з орбітальним зондом, в який буде перевантажено реголіт. Після цього орбітальний апарат вирушить назад до Землі.
Зразки ґрунту, як сподіваються вчені, допоможуть розгадати загадку асиметрії місячних півкуль.