Apple розробляє спеціальну «Чорну скриньку» для безпечної обробки даних у хмарі

  33

  Для розширення можливостей штучного інтелекту у своїх продуктах та захисту даних користувача, Apple розробляє систему ACDC для безпечної обробки даних у хмарі з використанням технології Secure Enclave. Нова система «чорної скриньки» не лише захистить від хакерів, а й від самої Apple, стверджують джерела.

  Компанія Apple планує анонсувати на майбутній конференції WWDC 2024 низку нових функцій на базі штучного інтелекту. Очікується, що ці нововведення торкнуться операційної системи iOS 18, інших ОС Apple, а також окремих програм, наприклад, аудіозамітки.

  Водночас Apple відома своєю пильною увагою до конфіденційності даних користувача. За інформацією видання Apple Insider, компанія розробляє систему обробки даних для ШІ-додатків, що отримала внутрішню назву Apple Chips in Data Centers (ACDC). Суть цієї системи полягає в тому, що обробка відбуватиметься всередині якогось ізольованого простору на серверах Apple — «чорної скриньки».

  Такий підхід дозволить забезпечити безпеку даних користувачів під час хмарної обробки. На відміну від обробки даних безпосередньо на пристрої, у хмарі все відбувається набагато швидше, але при цьому виникає ризик витоку. ACDC таки має поєднати швидкість хмарних обчислень з безпекою локальної обробки.

  Основою системи стане технологія Secure Enclave, яку Apple вже використовує на iPhone для захищеного зберігання біометричних даних. Згідно з планами, Secure Enclave буде застосовуватись для ізоляції даних на серверах Apple. Це не дозволить ні зловмисникам, ні самій Apple отримати доступ до цих даних.

  Крім підвищення безпеки, перенесення функцій ШІ в хмару також дозволить Apple зменшити вимоги до заліза своїх гаджетів. За рахунок цього компанія зможе робити їх більш компактними та легкими. Завдяки ініціативі ACDC компанія сподівається досягти прогресу за цими двома напрямками.  • інші новини