Інженери створили розумний одяг, який спростить життя людям

  217

  Дослідники із Сінгапурського технічного університету розробили ультратонкі напівпровідникові волокна, з яких можна створити тканину для розумного одягу.

  Інженерам вдалося створити дуже довгі ультратонкі напівпровідникові волокна, які можна вплітати в тканину та створювати електронний одяг. Такі речі, завдяки властивостям тканини, здатні виявляти весь діапазон видимого світла, від ультрафіолетового до інфрачервоного та надійно передавати сигнали з частотою до 350 кілогерц. При цьому напівпровідникові волокна в 30 разів міцніші за звичайні, а тканина, створена з них, витримує 10 прань і майже не втрачає своїх властивостей.

  Дослідники представили два прототипи одягу, зробленого з дуже довгих ультратонких напівпровідникових волокон, — шапку та сорочку. Речі можуть допомогти людям з вадами зору безпечно переходити дорогу: вони отримують світлові сигнали світлофора і відправляє їх на смартфон. Або можуть приймати сигнали та передавати їх у навушники, такі речі можна використовувати в музеях та художніх галереях для отримання інформації від екскурсовода. Подібна тканина здатна виконувати функцію датчика для визначення серцевого ритму під час фізичної активності.

  Новий метод створення напівпровідникових волокон можна застосувати у виробництві. Напівпровідникові волокна сумісні з обладнанням текстильної промисловості, тому створити розумний одяг у масовому вигляді не важко.  • інші новини