«Працюють роботи…». Експерти назвали 10 професій, де людей замінять нейромережі

  28

  Бурхливий розвиток нейромереж на кшталт ChatGPT неминуче вплине на структуру зайнятості. У цьому впевнені експерти в галузі роботи з персоналом та інформаційних технологій. Штучний інтелект вже застосовується деякими великими компаніями.

  Зокрема, Amazon залишилася задоволена роботою ChatGPT у відповідях на запитання клієнтів. Компанія також використовувала нейромережу для створення навчальних матеріалів та в опрацюванні корпоративної стратегії. А IBM та британський телекомунікаційний гігант BT Group скорочували торік частину робочих місць, посилаючись на використання послуг ШІ.

  Дослідження Goldman Sachs показало, що інструменти генеративного штучного інтелекту можуть торкнутися 300 мільйонів працівників у всьому світі. І це призведе до серйозних зрушень у структурі робочих місць. Аналіз консалтингової компанії McKinsey показує, що тільки в США до 2030 року майже 12 мільйонам людей доведеться змінити роботу, у тому числі через впровадження нейромереж.

  Видання Business Insider провело своє дослідження за участю експертів із різних галузей економіки. Так було складено десятку професій, власників яких, швидше за все, найближчими роками зможе замінити штучний інтелект.

  Під ударом можуть опинитися IT-фахівці (верстальники, програмісти, аналітики даних), працівники ЗМІ (рекламники, журналісти), юристи, аналітики у маркетингу, вчителі, фінансові консультанти, трейдери, графічні дизайнери, бухгалтери, спеціалісти служби підтримки.

  Експерти зазначають, що перевагою нейромереж перед людьми у цих професіях є здатність перших швидко працювати з великими масивами текстів та чисел, навчатися та генерувати контент на основі конкретних запитів. При цьому наголошується, що зовсім без нагляду фахівців ШІ не залишиться, але з умовним проектом, в якому було задіяно десять програмістів, справляться вже двоє чи троє, а фінансові та юридичні фірми зможуть відмовитися від багатьох молодших посад асистентів.  • інші новини