До цього три приватні компанії намагалися висадитися на Місяці, але всі вони так чи інакше зазнали невдачі.
Роботизований апарат, розроблений компанією Intuitive Machines, благополучно сів на поверхню Місяця в ніч з 22 на 23 лютого. Він став першим космічним апаратом приватної розробки, що зумів сісти на Місяць, і першим американським місячним модулем, який зробив це за півстоліття.
Модуль Nova-C на прізвисько Odysseus («Одіссей») здійснив м’яку посадку на Південному полюсі Місяця о 01:24 за київським часом. Після цього диспетчерам потрібно було близько 15 хвилин, щоб отримати чіткий сигнал від космічного апарату. Виявилося, що в Intuitive Machines прийняли рішення здійснити додатковий оберт навколо Місяця, оскільки найголовніший інструмент на модулі, який відповідає за точну посадку, лазерний далекомір не спрацював належним чином. Через це довелося терміново завантажувати оновлення програмного забезпечення, що дозволило апарату використовувати доплерівський лідар NASA, який спочатку призначався для демонстрації технологій.
Odysseus стартував 15 лютого на кораблі SpaceX Falcon 9, який вивів апарат на потрібну траєкторію. Після випробування рідкокиснево-метанового двигуна він виконав два маневри корекції шляху прямування перед виходом на низьку місячну орбіту.
Місія IM-1 доставила шість інструментів NASA у рамках програми Commercial Luar Payload Services (CLPS). Серед них вже згаданий навігаційний доплерівський лідар, навігаційний маяк, радіочастотний датчик рівня палива та камера для фіксування шлейфів пилу, що підіймає двигун посадкового модуля. На борту також знаходився вантаж приватних компаній. Наприклад, Columbia Sportswear надала матеріал, який вона використовує на деяких своїх куртках, щоб перевірити його використання як ізоляцію для паливного бака. Galactic Legacy Labs та Lonestar Data Holdings надали архіви даних, а Міжнародна асоціація місячних обсерваторій – дві невеликі астрономічні камери. Мабуть, найамбіційнішою є камера EagleCam, створена студентами Університету аеронавтики Ембрі-Ріддл. Вона спроєктована таким чином, щоб її можна було катапультувати під час спуску для зйомки процесу посадки посадкового модуля.
До IM-1 три приватні місії намагалися висадитися на Місяці, але вони зазнали невдачі. У квітні 2019 року апарат Beresheet компанії Israel Aerospace Industries розбився під час спуску на поверхню Місяця. У квітні 2023 року також розбився апарат HAKUTO-R M1 японської компанії ispace. 8 січня 2024 року на супутник був запущений модуль Peregrine компанії Astrobotic, проте через кілька годин після старту у нього стався витік палива і Peregrine згорів в атмосфері.