Міжнародна група вчених-астрономів виявила карликову галактику на зображеннях, отриманих космічним телескопом James Webb. Про це повідомляє науковий портал Phys.org.
Дослідники повідомляють, що карликова галактика, названа PEARLSDG, була виявлена у космічній області, яку вони не збиралися вивчати. Це пов’язано з тим, що PEARLSDG відповідає типовим характеристикам карликових галактик, які вони могли очікувати побачити.
Вона не взаємодіє із сусідніми галактиками і не формує нових зірок. Схоже, це цікавий приклад ізольованої галактики у стані спокою.
“Такі типи ізольованих карликових галактик ми раніше не зустрічали, за винятком небагатьох випадків. Той факт, що ми бачимо цей об’єкт, допомагає нам удосконалити наші теорії про те, як вони формуються”, – йдеться у заяві вчених.
Свіжі спостереження карликових галактик показали, що існує значна кількість “ультрадифузних галактик” – типу галактик з низькою поверхневою яскравістю і розмитими краями, які раніше не були доступні для детального аналізу за допомогою великих пектроскопічних досліджень. Це відкриття наголошує, що наше розуміння кількості карликових галактик може бути неповним.
Іншим несподіваним відкриттям стало виявлення зірок у складі галактики на знімках. Завдяки яскравості цих зірок астрономам вдалося виміряти відстань до галактики – вона склала 98 мільйонів світлових років.