WhatsApp розповіла, як прийматиме повідомлення з інших месенджерів

  195

  WhatsApp має внести серйозні зміни до месенджера для дотримання «Закону про цифрові ринки» (DMA) Європейського союзу (ЄС). Серед них – взаємодія з іншими платформами обміну повідомленнями, що ставить серйозні завдання перед розробниками та веде до переосмислення підходів до забезпечення конфіденційності та безпеки даних користувачів.

  Дік Брауер (Dick Brouwer), технічний директор WhatsApp, в інтерв’ю виданню Wired поділився перспективами цієї інтеграції, яка почнеться з можливості обміну голосовими та текстовими повідомленнями, зображеннями, відео та файлами безпосередньо між користувачами різних платформ. Це відкриє шлях до безперешкодного спілкування між користувачами WhatsApp та таких месенджерів, як Telegram, iMessage, Google Messages, Signal та інших, за умови взаємної підтримки та дотримання протоколів безпеки.

  WhatsApp наполягає на використанні єдиних стандартів шифрування, що базуються на Signal Protocol, для всіх взаємодіючих платформ. Meta, що володіє WhatsApp, відкрита для додатків, які використовують альтернативні протоколи шифрування, якщо компанії-розробники зможуть довести, що вони відповідають стандартам безпеки, які WhatsApp викладає у своєму посібнику. Сторонні послуги також повинні будуть підписати з Meta договір, перш ніж підключатися до WhatsApp. Подробиці такої угоди обіцяють розкрити вже у березні, наголошуючи на прагненні прозорості та надійності в новій цифровій екосистемі.

  Примітно, що ці зміни ініційовані у відповідь на класифікацію Meta як «брамника» або «стражника» у контексті DMA, що наголошує на необхідності адаптації компанії до нових вимог, спрямованих на стимулювання конкуренції та інновацій у цифровій сфері ЄС. Однак поки що не зрозуміло, чи буде це нововведення обмежене рамками ЄС чи набуде більшого поширення.

  Погляд на майбутню взаємодію месенджерів з WhatsApp дав аналіз функції «Приховані чати», виявленої аналітичним порталом WABetaInfo минулого року, що узгоджується із заявами Брауера про окремий розділ для повідомлень зі сторонніх месенджерів. WhatsApp планує незабаром подати додаткові деталі цієї ініціативи, готуючи ґрунт для поступового впровадження змін у найближчі місяці.

  Таким чином, майбутня інтеграція WhatsApp з іншими месенджерами відкриває новий розділ в історії цифрових комунікацій, ставлячи перед собою завдання забезпечення безпеки, конфіденційності та зручності користувачів, щоправда, поки що тільки на території ЄС.  • інші новини