Вчені Університету Ньюкасла розкрили одну із причин виникнення життя 3,5 мільярда років тому. Результати дослідження були опубліковані в журналі Communications Earth & Environment.
За словами науковців, змішування водню, бікарбонату та збагаченого залізом магнетиту в умовах гідротермальних джерел призводить до утворення різних органічних молекул, у тому числі жирних кислот. Останні відіграють важливу роль в утворенні клітинних мембран,.
Вважається, що ця властивість призвела до появи перших клітин, усередині яких відбувалися кола біохімічних реакцій. Однак було незрозуміло, як виникли ці кислоти на ранніх етапах абіогенезу.
Щоб перевірити гіпотезу, що жирні кислоти утворилися в гідротермальних жерлах, учені відтворили в лабораторії умови, що існували у прадавніх океанах. Вони також зімітували змішування морської води з гарячою лужною водою з певних типів гідротермальних джерел.
Виявилося, що коли гарячі рідини, багаті на водень, змішувалися з водою, багатою на вуглекислий газ, у присутності мінералів на основі заліза, виникали типи молекул, необхідні для формування мембран примітивних клітин.
Автори дослідження припускають, що подібний процес може відбуватися і на інших планетах.
Раніше стало відомо, що у поточному році клімат планети уперше вийде за межі потепління в 1,5°C.