Британські дослідники винайшли прилад для перетворення брудної води на паливо та питну воду

  758

  Дослідники з Кембриджського університету створили пристрій, що працює на сонячній енергії та здатний виробляти водневе паливо і чисту питну воду одночасно із забрудненої або звичайної морської води.

  Вчені помістили фотокаталізатор, що поглинає УФ-світло, на наноструктуровану вуглецеву сітку, що своєю чергою вбирає інфрачервоне світло. Так вони хотіли досягти процесу генерації водяної пари, що використовується фотокаталізатором для водню. Пориста вуглецева сітка, оброблена для відштовхування води, допомагала фотокаталізатору плавати і утримувала його від води внизу, тому забруднення не заважали його роботі. Крім того, така конфігурація дозволила пристрою використовувати більше енергії Сонця. Також вченим вдалося імітувати в технології транспірацію – процес руху води через рослину та її випаровування з надземних частин, таких як листя, стебла та квіти.

  Потім вони протестували свій пристрій, використовуючи реальні джерела відкритої води, у тому числі воду з річки Кем у центрі Кембриджу та каламутні промислові відходи паперової промисловості. У результаті в штучній морській воді пристрій зберігав 80% своєї початкової продуктивності навіть через 154 години. Дослідники стверджують, що оскільки фотокаталізатор ізольований від забруднень у джерелі води і залишається відносно сухим, пристрій може зберігати свою експлуатаційну стабільність дуже довго.

  Розробка здатна розв’язати глобальні проблеми з питною водою та паливом у країнах третього світу.  • інші новини