Майже в п’ять разів більше людей, імовірно, помре через сильну спеку в найближчі десятиліття, заявили представники міжнародної групи експертів, попереджаючи, що без заходів щодо зміни клімату «здоров’я людства опиниться під серйозною загрозою».
Про це повідомляється у статті, опублікованій у пресрелізі на Phys.org.
Вчені зазначають, що, попри зростаючі заклики до глобальних дій, викиди вуглекислого газу, пов’язані з енергетичною промисловістю, досягли нових максимумів минулого року. Водночас люди в усьому світі зазнавали впливу небезпечних температур у середньому 86 днів. За оцінкою дослідження The Lancet Countdown, близько 60 відсотків цих днів стали більш ніж вдвічі ймовірнішими через зміну клімату.
Кількість людей, старших 65 років, які пішли з життя через спеку, зросла на 85 відсотків з 1991-2000 років по 2013-2022 роки. Згідно зі сценарієм, за яким світ потеплішає на два градуси Цельсія, щорічна кількість фатальних випадків, пов’язаних із спекою, збільшиться на 370 відсотків до 2050 року.
Крім того, за прогнозами, до середини століття ще близько 520 мільйонів людей відчуватимуть помірну або гостру нестачу продовольства. Інфекційні захворювання, які переносять комарі, почнуть поширюватися в нові райони. Передача лихоманки денге збільшиться на 36 відсотків.