Вчені Університетського коледжу Лондона передбачили, що швидке потепління, що спостерігається в Арктиці, призведе до порушення температурного порогу, встановленого Паризькою угодою 2015 року, на вісім років раніше, ніж регіон нагрівався з середньою глобальною швидкістю.
Результати дослідження опубліковані в журналі Earth System Dynamics, коротко про наукову роботу розповідається у пресрелізі на Phys.org.
Фахівці змоделювали зміну клімату за умови, що в Арктиці немає швидкого потепління. Потім вони порівняли спрогнозовані моделлю температури з температурами, що спостерігаються в реальному світі, щоб визначити термін, коли будуть порушені встановлені Паризькою угодою межі в 1,5 і 2 градуси Цельсія вище доіндустріальних значень.
Виявилося, що ліміти будуть подолані у 2031 та 2051 роках, тобто на п’ять і вісім років раніше, ніж передбачає модель без посиленого потепління в Арктиці. Крім того, непропорційно швидке нагрівання північних областей Землі сприяє невизначеності у майбутніх прогнозах зміни клімату у регіоні. Іншими словами, потепління в Арктиці може мати більш непередбачувані наслідки, ніж у решті планети.
Загалом підвищення температури на два градуси Цельсія вище за доіндустріальний рівень у глобальному масштабі призведе до середньорічного підвищення температури на чотири градуси Цельсія в Арктиці та на сім градусів Цельсія взимку, що матиме серйозні наслідки для місцевого населення та екосистем.