Вчені розповіли, як вимирання комах змінить планету

    725

    Два мільйони видів комах перебувають під загрозою зникнення, що вдвічі перевищує попередні оцінки ООН, як показав новий аналіз. Про це пише Plos One.

    Провідний дослідник Аксель Хохкірх із Національного музею природної історії в Люксембурзі сказав: «Наше дослідження справді наголошує, що комахи перебувають під такою ж загрозою, як і інші таксони. І оскільки це найбагатша видами група тварин на нашій планеті, цим справді слід зайнятися».

    Розуміння того, що відбувається з глобальними популяціями комах, було складним завданням через відсутність даних, але 97% всіх тварин Землі є безхребетними. З цієї групи близько 90% відносяться до комах. Вони надають життєво важливі екосистемні послуги: запилюють сільськогосподарські культури, переробляють поживні речовини у ґрунт та розкладають відходи. “Без комах наша планета не зможе вижити”, – сказав Хочкірх.

    Команда вивчила всі європейські види, включені до Червоної книги, яка вважається найповнішим джерелом інформації про види, що перебувають під загрозою. Вони виявили, що 24% європейських видів безхребетних під загрозою зникнення.

    Сільськогосподарські культури, які забезпечують більшу частину наших вітамінів та мінералів, такі як фрукти, овочі та горіхи, залежать від запилювачів та організмів у ґрунті, які підтримують його родючість. За оцінками, 75% продовольчих культур тією чи іншою мірою залежать від запилювачів, а 95% харчових продукти надходять прямо чи опосередковано з ґрунту, за добрий стан якого також відповідальні безхребетні.

    Запилювачі допомагають забезпечити чисту воду, оскільки здорові рослинні екосистеми підтримують чистоту водних шляхів. Мангрові чагарники, які розмножуються завдяки запиленню комахами, відфільтровують забруднюючі речовини, поглинають стічні води та сприяють утворенню відкладень. З кінця 1990-х років глобальний мангровий покрив скоротився приблизно на 35%.

    Посуха також вбиває комах, що живуть у ґрунті. Тепловий стрес та його непрямі наслідки призводять до знищення популяцій комах та скорочення біорізноманіття ґрунту, де мешкають більш ніж половина всіх видів.