У Чернівцях відбувся семінар, присвячений ветеранській політиці та підтримці сімей, які втратили своїх рідних

    122

    У Чернівцях відбувся семінар “Як повертати ветеранів до цивільного життя та підтримувати родини загиблих?”

    2 листопада у Чернівецькій ОВА відбувся семінар, присвячений обговоренню основ ветеранської політики та результатів загальнонаціонального опитування серед ветеранів, членів їхніх родин, а також членів сімей загиблих та представників ветеранських громадських організацій.

    Організатор заходу — Міжнародна організація з міграції (МОМ). Такі семінари проводяться в різних містах України в рамках проєкту “Шлях стійкості” за підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини та слугують майданчиком для презентації основ ветеранської політики в Україні.

    На заході була присутня директор зі співпраці з державними органами БФ “Діти Героїв” Тетяна Стасишина.

    Під час заходу обговорили різні аспекти соціальної реінтеграції ветеранів, виявлення фізичних та інших бар’єрів на шляху до соціальної реінтеграції та роль, яку відіграють організації ветеранів, щоб підтримати їх та родини загиблих, розбудовуючи інклюзивне суспільство.

    Перша заступниця начальника Чернівецької ОВА Альона Атаманюк підкреслила надзвичайну важливість відкритого обговорення проблем, що виникають у захисників і захисниць, які повертаються з війни, та активної підтримки їх вирішення. Особливу увагу варто приділяти родинам, які втратили на війні своїх близьких.

    Ніка Савчак, представниця Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Чернівецькій області, наголосила на результатах загальнонаціонального опитування серед ветеранів та членів їхніх родин, які вказують на потребу підтримки серед ветеранів.

    Ольга Ходоба, директор департаменту соціального захисту населення Чернівецької ОВА, висловила обґрунтовану думку про те, що в Україні стає дедалі більше військових ветеранів, яких ми повинні підтримувати. “Кожен ветеран має свої унікальні потреби та запити: від фінансового забезпечення до надання медичної, психологічної чи гуманітарної підтримки”, – зазначила вона. Крім того, пані Ольга відзначила співпрацю ОВА з благодійним фондом “Діти Героїв”, який турбується про дітей, які внаслідок війни втратили своїх батьків, та важливість залучення соціально-відповідального бізнесу до підтримки родин ветеранів та загиблих.

    Пані Ольга підкреслила важливість врахування цих потреб та докладання максимальних зусиль у те, щоб всі ветерани змогли успішно повернутися до нормального цивільного життя, адже місія всіх, хто працює у сфері підтримки ветеранів та сімей полеглих Героїв, полягає в тому, щоб бути надійною опорою для них.

    “Цей семінар є важливим кроком на шляху підтримки родин, які втратили своїх близьких. На таких заходах спільно приймаються позитивні рішення щодо надання належної допомоги та шани цим сім’ям, а також дітям загиблих Героїв. Таким чином, ми виявляємо не лише повагу до них, а й забезпечуємо їх інструментами для подолання стресу та повернення до нормального життя”, – каже директор зі співпраці з державними органами БФ “Діти Героїв” Тетяна Стасишина.

    Нагадаємо, що на початку жовтня БФ “Діти Героїв” підписав меморандум про співпрацю з Чернівецькою ОВА з метою підтримки дітей Буковини, які є підопічними благодійної організації.

    Довідково:
    БО «Благодійний фонд Діти Героїв» надає довготривалу допомогу дітям, які втратили одного або двох батьків внаслідок війни. Фонд розпочав свою діяльність у перші тижні повномасштабного російського вторгнення. На той момент команда Фонду налічувала лише десяток людей, а кількість підопічних родин становила близько двохсот. Станом на жовтень 2023 року під опікою Фонду перебувають понад 6 500 дітей, а обсяги наданої допомоги за період існування фонду досягли понад 205 млн гривень.