Нове слово у пасивному охолодженні процесорів: вчені створили елемент на основі солі

    155

    Можливо, в найближчому майбутньому для охолодження компонентів ПК у деяких випадках використовуватиметься дуже незвичайна пасивна система, в основі якої лежить сіль.

    Вчені з Міського університету Гонконгу та Школи енергетики та енергетичного машинобудування Хуачжунського університету науки та технологій в Ухані опублікували наукову роботу, яка називається “Мембранно-інкапсульоване, вологопоглинаюче пасивне охолодження для високопродуктивного, наднизького та тривалого управління температурним режимом.” У ній описується система під назвою hygroscopic salt-loaded membrane-encapsulated heat sink (HSMHS), яка, попри свою дуже непросту назву, працює лише завдяки солі.

    Якщо точніше, йдеться про сіль броміду літію, яка у вигляді розчину поміщається на теплорозподільну кришку і прикривається спеціальною мембраною. Мембрана допомагає розчину “дихати”: поглинати вологу з повітря для поповнення втрат.

    Охолодження відбувається за рахунок процесу десорбції розчину солі, що вивільняє пари води в навколишнє середовище через пористу мембрану. Простіше кажучи, CPU нагріває розчин, з розчину випаровується вода і забирає із собою тепло із системи, а потім розчин повертається до балансу завдяки поглинанню вологи з повітря через ту саму мембрану.

    Результати тестування HSMHS показали, що процесор ПК може працювати при температурі нижче 64 градусів близько 400 хвилин, що набагато довше, ніж у разі альтернативних пасивних систем на основі інших хімічних речовин. Крім того, солі броміду літію набагато дешевші за альтернативні варіанти.