Вчені: синє світло екранів прискорює процес старіння

  45

  Дослідники біоритмів з Орегонського університету з’ясували, що вплив синього світла екранів гаджетів передчасно старить організм. Результати спостережень опубліковано у виданні Nature.

  Досліди проводилися з плодовими мушками, яких помістили до темного приміщення. Згодом комах переводили до кімнат, освітлених синіми світлодіодними лампами. Таким чином, у дослідників з’явилося кілька груп піддослідних у віці двох, 20-ти, 40-ка та 60-ти днів.

  Так як модель клітинної будови плодових мушок схожа на людську, у вчених з’явилася робоча модель поведінки клітин мітохондрії. Виявилося, що за однакових умов інтенсивності освітлення вікові комахи набагато гірше переносили синє світло, ніж молоді мушки.

  На думку біологів, ця тенденція пов’язана з порушеннями мітохондріальної дихальної функції. У мітохондріях виробляється аденозинтрифосфат – хімічний елемент, що сприяє відтворенню енергії в клітинах організмів.

  Зазначимо, що вчені не мають точних даних про вплив штучного світла на людський організм протягом усього життя. Тим не менш, фахівці закликають не нехтувати спеціальними окулярами, що захищають від синього світла екранів, а також налаштовувати режим блокування синього випромінювання на смартфонах і комп’ютерах.


  • не пропусти

  • магазин