У Великобританії створюють винищувач, який читатиме думки пілота

  132

  У Великобританії працюють над створенням винищувача зі штучним інтелектом, який в екстрених випадках зможе замінити пілота.

  Британська BAE Systems, Rolls-Royce, європейська European missiles group MDBA та італійська Leonardo працюють над створенням унікального винищувача, здатного читати думки пілота.

  Про це повідомляє видання ВВС.

  Реактивний літак Tempest, оснащений штучним інтелектом, який допомагатиме пілоту в екстрених випадках, обіцяють представити у 2027 році. Збирати та випробовувати його планують на заводі в ланкаширському Вортоні.

  Розробники розповіли, що в шоломі пілота будуть датчики, здатні зчитувати сигнали людського мозку та іншу медичну інформацію. «Розумний шолом» збере базу унікальних біометричних та психометричних даних конкретного пілота, яка дозволить бортовому штучному інтелекту втрутитися та взяти на себе керування, якщо датчики вкажуть, що льотчику потрібна допомога – наприклад, якщо той знепритомніє.

  Більшість виробництва винищувача Tempest буде автоматизована, причому все буде влаштовано так, що роботи на виробничій лінії зможуть обмінюватися даними з постачальниками, щоб швидше отримувати необхідні деталі.

  Однак, головною інженерною складністю є можливий перегрів винищувача в результаті постійного збору та обробки даних сенсорами, які будуть встановлені як на винищувачі, так і всередині нього.

  Зараз інженери думають, як позбутися зайвого тепла, зберігши при цьому достатньо енергії, щоб підтримувати всі цифрові пристрої Tempest.

  Джерело: bbc.com


  • не пропусти

  • магазин