NASA показало апарат Psyche, який вирушить до найдорожчого астероїда

  2247

  NASA показало ЗМІ космічний апарат Psyche, який вже у серпні буде запущений до однойменного астероїда.

  Демонстрація проводилась у чистій кімнаті Лабораторії реактивного руху (Jet Propulsion Laboratory; JPL) NASA. На цей час проєкт знаходиться на завершальній стадії. Влітку апарат відправлять до космічного центру Кеннеді у Флориді.

  Psyche буде запущено у серпні. У травні 2023 року він здійснить гравітаційний маневр біля Марса, а точки призначення досягне на початку 2026 року, вийшовши на орбіту навколо астероїда Психея, де пробуде майже два роки.

  Психея – унікальний об’єкт Сонячної системи, який часто називають найдорожчим астероїдом. Суть у тому, що він здебільшого складається із заліза та нікелю. Через це, за далеко не рекордних для нашої системи розмірів (діаметр близько 250 км), астероїд є одним із найважчих серед відомих — на Психею припадає майже 1% маси всіх об’єктів у поясі астероїдів.

  Імовірно, йдеться про ядро ​​більшого тіла, яке сформувалося на зорі Сонячної системи, але було зруйноване в результаті зіткнення з іншим тілом.

  Маса астероїда становить близько 2,27 * 1019 кг. Враховуючи склад об’єкта, його умовна ціна, за деякими оцінками, може становити близько 700 квінтильйонів доларів.

  Джерело: jpl.nasa.gov


  • не пропусти

  • магазин