В науці “повний колапс” – російський вчений про вплив санкцій

  5434

  Російські науковці вже почали відчувати на собі наслідки санкцій, які були запроваджені щодо РФ через військову агресію проти України. Тепер їм все частіше відмовляють у публікаціях наукових статей в найбільших закордонних виданнях.

  Про це розповів російський учений-гідрогеолог, опозиціонер Юрій Медовар.

  “Це дуже серйозний удар по науці”, – наголосив він.

  Як розповів учений, останнім часом найавторитетніші закордонні наукові видання практично припинили співпрацю з Росією. Статті із РФ повертають неопублікованими.

  “Мене хвилює те, що повертаються практично всі наші статті для зарубіжних наукових журналів. Раніше у нас були такі журнали як Scopus і WOS, з дуже високим рейтингом. Зараз цих публікацій, ймовірно, не буде”, – припустив він.

  Медовар зауважив, що причиною відмови в публікаціях прямо не називається війна. “Відповідають якось дуже м’яко. “У вас поганий переклад англійською, ми не можемо опублікувати вашу статтю в нашому журналі”.

  А втім, за його оцінками, це фактично вказує на відмову Scopus та WOS співпрацювати з ученими з Росії.

  Він додав, що під загрозою опинились і закордонні гранти, які, зокрема, давалися і на публікації у цих виданнях.

  “Уявіть: ви отримали грант і зобов’язалися зробити три публікації в журналах такого рівня. Але вам повернули статті. І що робити? Як звітувати за цим грантом?” – запитав він.

  Медовар також повідомив, що зараз у Росії переглядаються положення про атестацію і панує “повний колапс”. РФ більше не бере участь у наукових симпозіумах та інших міжнародних заходах.

  “Цей удар по науці дуже серйозний. Наука не може варитися у власному соку, так наука не розвивається, а згасає”, – підсумував він.

  Джерело: news.obozrevatel.com


  • не пропусти

  • магазин